Хто? Скільки? Коли?
Інструкцією щодо оподаткування адвокатської діяльності з Вами поділиться заступник голови Ради адвокатів України, Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій.

Подія відбудеться у середу, 12 грудня, о 18:00 у конференц-залі готелю «Оптима» (м.Рівне, вул. Словацького, 9).

Кількість учасників обмежена – 70-80 осіб, тому не гайте час - реєструйтесь : +38(067) 364-85-50.

...
Семінар для адвокатів. Підвищуємо свій професійний...
16 лист. 2018Семінар для адвокатів. Підвищуємо свій професійний рівень!

Що? - захід з підвищення кваліфікації для адвокатів, як [ ... ]

Рівненський апеляційний суд на Драгоманова!...
19 жовт. 2018Рівненський апеляційний суд на Драгоманова!

Сьогодні, 19 жовтня 2018 року, в новому приміщенні

Конференція адвокатів Рівненської області – 2018!...
15 жовт. 2018Конференція адвокатів Рівненської області – 2018!

За повідомленням Голови Національної асоціації адвок [ ... ]

З професійним святом, колеги!...
08 жовт. 2018З професійним святом, колеги!

Адвокатське об'єднання "РівнеПраво" поспішає привітат [ ... ]

ЮРИДИЧНІ НОВИНИ:

  • Довідник
  • Архів
  • Допомога

Довідник "Рівненщина юридична"
Містить реквізити державних та недержавних установ Рівненської області, які зайняті в сфері правозахисної та юридичної діяльності, а також відомості про підпорядкування та структури цих інституцій...

Архів процесуальних документів містить реально створені та використані юристами процесуальні документи в різних галузях правозахисної діяльності зі зміненими персональними даними клієнтів.

Безкоштовна юридична консультація.
Звернувшись через контактну форму на сайті з запитом про надання допомоги, можна отримати кваліфіковану і безкоштовну консультацію юристів з різних правових питань...

Developed by jtemplate

Автор: Микола Луцюк
Друк

Ми всі (особливо, адвокати Рівненщини) уважно стежимо за сайтом Ради адвокатів України.

Ми чекаємо «затвердження» таки Положення про Раду адвокатів регіону, яке (на жаль) поки що не є нагальним питанням вищевказаного органу адвокатського самоврядування.

Але раптом Рада адвокатів публікує офіційне звернення адвоката А. Циганкова (http://www.unba.org.ua/news/89554/) про роз’яснення наслідків використання адвокатами в соціальних мережах нецензурної лексики (мату). І не тільки цієї ганебної (на думку автора, раптом, завтра таки заборонять?!!) лексики, але й виразів, які асоціюються з цією фразеологічною структурою.

Видно, пана адвоката Циганкова А. не раз «спрямовували на певні напрямки», поки він аж вирішив з’ясувати, чи відповідають такі дії та напрямки Правилам адвокатської етики. Мало того, його особливо цікавлять питання використання ненормативної лексики не тільки щодо громадян або інший адвокатів, але й по відношенню до політичних діячів та представників органів влади.

Ми всі живемо в Україні. І щодо політичних діячів та представників органів влади в нас всіх є конкретна та «трьохкрапкова» думка. Хочеться включити звук «Пі», коли говориш про нинішню (та, в принципі, і попередню) владу.

Але не тим цікаве звернення А. Циганкова до адвокатів.

Ну, не бачив я щоб адвокат матом і брутально висловився про іншого адвоката, про клієнта, людей чи навіть владу (орган влади, політичних діячів…)!

Адже адвокатська етика всмоктується юристами ще на лавах альма-матер, до речі, яку я, автор, як і А. Циганков маємо одну – КНУ ім. Т.Шевченка; ми живемо в важкому протистоянні не тільки всій структурі державного примусу (мається на увазі: міліція, СБУ, прокуратура, суди, пенітенціарна система тощо), але, зачасто, й в протистоянні до конкретних громадян (наприклад, по цивільних справах) або адвокатів (коли вони є «процесуальними противниками»). І буває, що емоції вихлюпуються назовні, але адвокат ніколи не розпочне брудну лайку (або використання ненормативної лексики) по своїй натурі. Навіть в соціальних мережах. Назвіть це етикою чи інтелігентністю, – не важливо…

Адвокат А. Циганков, видно, побувавши там, де він вичитав в соціальних мережах, попри здоровий глузд та святе для всіх адвокатів законодавство України, вирішив, що йому не варто доводити свою правоту (чи образу) в суді, – йому достатньо поскаржитись на адвоката (який, на його думку, вчинив «нецензурний» вислів), і того притягнуть до відповідальності. Самі ж адвокати.

Але хто оцінить, який вислів, від чийого імені і в якій формі (цензурній, чи нецензурній) було здійснено? Де той цензор? Як орган адвокатського самоврядування може займатись питаннями, йому непритаманними?

В світовому театрі немає табу, точніше, є лише два: 1) дитяча порнографія; 2) вбивство.

Все інше (в тому числі, і «мат») в театрі сприймається як авторське бачення...

Автор цієї статті, як великий шанувальник Леся Подерв’янського, особисто відвідавши його виставу під назвою «Павлік Морозов» в Рівному, дійсно отримав масу задоволення від «сприйняття» так званої «ненормативної лексики». І таке ж задоволення від прем’єри цього твору українського митця отримала всім відома Ліна Костенко, давши інтерв’ю пресі наступного змісту: «Знаєте, чим хороший Лесь? Йому вдалося зруйнувати міф про неповноцінність української мови. Він не боїться відкрито заявляти, що в нашій мові є лайка і мат. Їдьте в будь-яке село і почуєте те, що чули сьогодні! ».

То чому якесь … хоче це питання винести як першочергове для вирішення центрального органу адвокатського самоврядування? І чому цей же орган самоврядування (але не управління!) приймає таке звернення як першочергове?!!

Чи вже так «заїли» адвоката А. Циганкова образи органів влади?

Почитавши статтю на сайті Преса України «Тепер за 51 гривню кожен українець може назвати Януковича «козлом»» (http://uapress.info/uk/news/show/6249), автор розуміє, що ціна «нецензурному» вислову – 51 гривня. Не більше і не менше. Та й то по відношенню до Президента України. А як по відношенню до адвоката, – адвокатське Свідоцтво? А це – більше, аніж гроші; це – долі людей, які довірились адвокату і чекають його допомоги. То чи можна ставити ці долі в залежність від соціальних мереж?..

Питання – риторичне.

Воно (питання) риторичне ще й тому, що введення цензури на вислови в соціальних мережах навіть по професійній ознаці («адвокат») – це перший крок до цензури держави над усіма громадянами. І не плекайте себе надією, що вас це минеться! Якщо адвоката, який захищає в більшості інтереси простих людей, а також є єдиним, хто цих людей може реально (або хоча б намагається) захистити, заставлять мовчати і боятись сказати слово, то яким має бути наступний крок? Правильно! Боятись сказати слово почнуть усі!

Я вже не дивуюсь реакції офіційних осіб Ради адвокатів України, які щиро дякують адвокату А. Циганкову за «вчасно» підняті питання в його зверненні. Сам факт внесення на обговорення Ради адвокатів України звернення А. Циганкова найскорішим часом – свідчить про нагальну потребу для когось в вирішенні такої, на нашу думку, неіснуючої, проблеми.

Хіба Раді адвокатів України нема чим зайнятись? Нехай би затвердили ті ж Положення про Ради регіонів, які вже близько півроку викручуються, як можуть, тим самим позбавляючи простих адвокатів цивілізованих гарантій їх діяльності!

Але ж це вигідно.

По-перше. Адвокат не зможе фактично перебувати в соціальних мережах, тим більше, висловлювати свою думку про органи влади (про які, як ми вже писали, можна тільки «пікати»).

По-друге. Ніхто з адвокатів і хвоста не підійме проти «органів самоврядування адвокатури», бо раптом там віднайдуть про них трьохкрапкову нецензурщину в форумі під іменем адвоката…

По-третє. Якщо ти адвокат, тебе можуть в будь-який час смикнути і поставити на місце, незалежно від твоєї позиції чи переконань, незалежно від твого клієнта чи закону – ти вже в групі ризику!

Якщо адвокат лежить під кимось, то який з нього адвокат? Як я, професійний юрист, з досвідом, адвокат, можу консультувати клієнта про його права, боячись, що за цю публікацію мене завтра «виженуть» з адвокатури? І як я піду в міліцію, СБУ, прокуратуру, суд тощо, доводити, що мій клієнт – правий, якщо я за це завтра можу позбавитись своєї улюбленої роботи і статусу адвоката?

Я – не боюсь. Але чи всі адвокати поставлять свій добробут та спокій в залежність від своїх світоглядів?..

То до чого ж тут «мат»?

Та ні до чого! Треба ж знайти механізм впливу! І не важливо, наскільки він законний.

Адвокат А. Циганков правильно розрахував: навряд чи згідно з цивільним законодавством він зможе довести, що хтось з адвокатів назвав його нецензурно в соціальних мережах, проте написати скаргу на адвоката – це якраз він вважає «етичним» і правильним, тим більше, що будь-якої відповідальності він за це не несе. Хочеться сказати про таких адвокатів: «Ну й с…ка!!!» Але, боюсь, цей вислів певна комісія по цензурі також сприйме за нецензурний… Чи ні? Не знаю. Я, а жаль, жодного разу не стикався з експертизами щодо нецензурних висловів, але впевнений, що такої експертизи по А. Циганкову ніхто проводити не буде. Немає потреби. Та й розбиратись ніхто особливо не буде, цензурний то вислів, чи ні. Достатньо (як сказано в зверненні А. Циганкова) «використовувати вирази, які асоціюються з нецензурною лексикою» - цитата.

Радує тільки одне: країна знає своїх п…в (мається на увазі «героїв», не треба думати нецензурно!) І А. Циганков – не перший!

Шкодую також тільки про одне: такі «герої» завжди поруч з нами, але іноді їх так важко виявити, а тут сам … «проявився»…

  

Адвокат Микола Луцюк.

 

P.S. В своєму зверненні А.Циганков в будь-якому випадку, незалежно від рішення Ради адвокатів України, вважає, що використання адвокатами в спілкуванні в соціальних мережах нецензурної лексики є недопустимим, але залишає за собою право (чи можливість) направлення в дисциплінарну палату адвокатури скарг щодо конкретних адвокатів з цього приводу після позитивної відповіді на це звернення. Питання автора: чому він не направив скарг досі? Чого чекає, якщо вважає порушеними Правила адвокатської етики? Яку команду чи вказівку він має отримати?..

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА:

Досудове врегулювання спорів та конфліктів
Реєстрація, реорганізація, ліквідація підприємств
Юридичний захист господарської діяльності
Комплексне абонентське обслуговування бізнесу

АНЕКДОТ

Коли закінчились аргументи

- Чим старше і мудріше людина, тим менше йому хочеться виясняти віідносини. Хочеться просто встати, побажати всього хорошого і піти.

- Представник відповідача, у Вас все?

 

Апеляційний тим більше.

Не так страшний чорт, як пропущений строк позовної давності.

Твій вираз обличчя, коли після прийняття рішення на твою користь, представник іншої сторони продовжує доводити тобі свою правоту