Перегляди: 2244

1. Право - це така річ, в якій розбираються всі. Будь-який менеджер, співробітник кредитного відділу, бухгалтерії і т.п. може самостійно підготувати будь-який договір, а також дати висновок по будь-якому юридичному питанню. Для цього потрібно обзавестися диском під назвою типу ''всі договори на одному диску'' і парою книжок типу ''Все, що треба знати про право'' або ''як укладати договори''.

Будь-який договір з такого диску можна застосувати до всіх ситуацій. Так, договір поставки можна застосовувати незалежно від того, продаєте Ви тушковане м'ясо або складне устаткування, усередині країни або за кордон. На різного роду нарадах і переговорах юрист бути присутнім не повинен - він тільки заважатиме, а все, що він може сказати, Ви знаєте і самі.

2. Юрист - це така людина, яка на кореню рубає найкращі проекти. Чим краще, з Вашої точки зору, проект і чим більші прибутки він обіцяє, тим більше юридичних ризиків описує юрист.

3. Ні в якому разі не треба робити так, як радить юрист - це довго і складно. Потрібно зробити так, як швидше, простіше і дешевше, і плювати, що закон так робити забороняє - усе одно ці закони ніхто не дотримується, і взагалі, якщо за цими законами жити, то треба закрити фірму і не працювати.

4. Треба старанно ховати від юриста усі можливі документи. Договори, претензії до контрагентів та іншу нісенітницю (див. правило 1) ні в якому разі не можна показувати юристові - зарубає на корені (див. правила 2 -3). Показувати такі документи треба тільки тоді, коли пора йти до суду. А ось до суду нехай йде юрист. У тому, щоб судитися, теж немає нічого складного, треба тільки купити книжку «Як завжди вигравати в суді»', але нехай юрист відпрацьовує свою зарплату.

5. Дев'ять годин вечора - ідеальний час для того, щоб показати юристу всі документи по справі, слухання по якій в суді призначене на 9-ту ранку наступного дня. У юриста є ціла ніч на те, щоб переглянути свою позицію з урахуванням цих документів.

6. Якщо Ваша фірма сама визнала усі свої борги перед позивачем у листі річної давності, краще юристові про це не говорити взагалі, нехай дізнається про це на процесі від супротивника, тим приємніше буде для нього сюрприз. Юристи найбільше люблять такі от приємні сюрпризи.

7. Якщо, незважаючи на те, що скласти договір може будь-який дурень, на те, що юрист писав, як треба зробити, а Ви зробили неправильно, але зате швидко, просто і дешево, а також незважаючи на те, що Ви дали йому цінні вказівки на суді заперечувати борг, визнаний Вашою фірмою рік тому, юрист таки умудриться програти справу, то винен тільки юрист. І що з того, що юрист казав, як треба зробити правильно? Він повинен був придумати, як зробити так, щоб було і не так, як треба, і правильно, і швидко, просто і дешево одночасно. А можливість пред'явлення в суді будь-яких підписаних Вами документів він повинен був передбачити.

8. Хоча скласти договір може будь-хто, всю роботу, яку не хочеться робити Вам, можна звалити на юриста, мотивувавши це тим, що ' раз тут зачіпаються юридичні питання, значить, це питання юриста''. Висувайте цю тезу сміливо - у будь-якій справі можна знайти якісь юридичні питання, будь то заповнення трудових книжок (порядок заповнення книжок регулюється законодавством? Так! Отже, це чисто юридичне питання!) до складання річного балансового звіту (це ж теж регулюється законодавством, а тому це питання юридичне!).

9. Термінові питання до юриста бувають тільки у Вас. Якщо Ви прийшли до юриста з якимось питанням, він повинен негайно кинути все інше і займатися тільки Вашим питанням.

10. Юристи фірми найбільше люблять, коли співробітники фірми приходять до них зі своїми особистими питаннями. Ні в якому разі не треба юристу платити - раз він працює в тій же фірмі, що і Ви, він зобов'язаний займатися Вашим питанням, будь то розлучення, затоплення квартири, стягнення боргу з сусіда або щось ще. Ні в якому разі не ходіть в юридичну консультацію - навіщо платити юристам там, якщо у Вашій фірмі є юрист, у якого купа вільного часу і який найбільше в житті мріє зайнятися Вашим питанням? Якщо у Вашій фірмі юриста немає, то треба попросити свого друга, щоб він проконсультувався у юриста своєї фірми.

11. Фірма не повинна платити юристові багато. Будь-який менеджер повинен отримувати більше юриста - адже менеджер заробляє для фірми гроші, а юрист тільки заважає це робити, та й виконати його роботу може будь-хто.

12. Будь-який юрист повинен знати все. Якщо Ви звертаєтеся до юриста, який у Вашій фірмі займається податками, з питанням про те, як Звільнити від кримінальної відповідальності сина подруги Вашої сестри, який по п'яній лавочці побив перехожого на вулиці, то юрист повинен відповісти, ні на секунду не замислюючись.

13. Не треба ставити перед юристом чіткі питання, питання треба задавати як можна більш розпливчасто. Найкраще проінформувати юриста про те, що ''ми уклали договір з ТОВ ''Рога і копита''. Нехай юрист сам здогадується, чого Ви від нього хочете, - щоб він перевірив якісь документи за договором, склав додаткову угоду до нього або підготував позов про стягнення заборгованості за договором. На те він і юрист, щоб вгадувати.

14. Якщо юрист Вам каже, як треба зробити щось, а Ви хочете зробити все навпаки, але не можете це ніяк обґрунтувати, запам'ятайте найкращі аргументи:
- А от в газеті (або книжці ''Як укладати договори'') написано, що так можна!
Як варіант:
- А ось мій знайомий юрист каже, що так можна!
- А ми завжди так робили, і нічого, нормально проходило!
- А от в інших банках від нас цього не вимагають! (Аргумент застосовується в суперечці з юристом банку-контрагента).
- Що Ви за юрист, якщо не можете придумати, як зробити так, як я хочу, і щоб це було правильно?!!
І ще юристи дуже люблять, коли Ви з розумним виглядом починаєте міркувати про правові питання, показуючи, як добре Ви їх знаєте і як погано їх знає сам юрист.

15. Якщо у Вашій фірмі декілька юристів, задайте одне і те ж питання всім їм (при цьому плювати, що питання по податках Ви задаєте юристу, який займається питаннями нерухомості - див. правило 12), виберіть найбільш зручну для Вас точку зору, а якщо потім виникне проблема, сміливо говоріть: ''А мені юристи сказали, що так можна!''.

16. Документи на юридичну експертизу треба носити по одному, приносячи черговий документ тоді, коли юрист вже написав юридичне висновок. Юристи дуже люблять заново писати юридичні заключення…

 

Адміністрація сайту.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

АНЕКДОТ

Фантазія.

Я як на суді придумаю щось, аж сам собі вірю.

Коли закінчились аргументи

- Чим старше і мудріше людина, тим менше йому хочеться виясняти віідносини. Хочеться просто встати, побажати всього хорошого і піти.

- Представник відповідача, у Вас все?

 

Апеляційний тим більше.

Не так страшний чорт, як пропущений строк позовної давності.