Перегляди: 1359

Судячи з точки зору клієнта, адвокат повинен:

Відповідати проблемі.

Не варто наймати Власенка або Федура, заради тотального розгрому ЖЕКу, що «зарвався». Якщо навіть вони і погодяться, процес стане подібним переорюванню колгоспного поля на «Феррарі» - їм буде нудно, а вам - накладно.

Брати передплату

У ході справи у адвоката обов'язково виникнуть витрати, які він зовсім не зобов'язаний оплачувати сам. Крім того, душа у адвоката чуйна, насторожена і хоче бути впевненою, що у разі його успіху у ваших відносин є прекрасне майбутнє. Якщо ж він готовий брати гонорар тільки за результатами, подайте йому що-небудь і відпустіть. Щоб не запізнився на лекцію.

Нічого не обіцяти

Якщо адвокат гарантує стовідсотковий виграш, в чому мамою присягається і дає зуб, женіть такого в шию. Подібна впевненість у майбутньому клієнта - властивість потомственої чаклунки, але ніяк не професійного юриста, який знає, що від того, що від недоречної подагри у судді може залежати дуже багато.

 

Гарно рахувати

Щоб тут же, не сходячи з місця, доповісти, у що обійдеться держмито. Будь-який адвокат, який багато працював по потрібній вам категорії справ, знає ставки держмита напам'ять, так що труднощів не виникне. Якщо ж заметушиться і скаже, що забув калькулятор, запропонуйте йому і гонорар підрахувати потым - коли техніка знайдеться.

 

Не хвилюватись

Якщо адвокат скрегоче зубами, слухаючи розповідь про ваші поневіряння і готовий порвати ворогів на шматки, у нього навряд чи багато клієнтів. Інакше він би вже став неврастеніком. Хороший адвокат вислухає вас з чисто професійним інтересом і не втратить від обурення апетит. Не ображайтеся - Ви ж не вимагаєте, щоб лікар кашляв разом з вами!

 

Радіти жартам

Наполягайте на письмовому договорі. Просто подивитися, за скільки він його напише. У хорошого адвоката на це піде хвилини чотири, навіть з урахуванням здавленого сміху. Все одно в тексті не буде жодної невигідного для нього умови. Зрештою, ваша з ним угода - фідуціарна, тобто заснована на довірі. Тому треба або повірити цьому адвокату, або шукати іншого.

 

Знати свої потреби

Адвокат змінить ваше минуле набагато успішніше, ніж історик. І вашу родослівну виведе не від дрібненького князька, а прямо від Непорочної Діви. На крайній випадок - від Білосніжки, якщо обставини справи не дозволять більшого. Але натхнення юриста живиться  документами. І він повинен відразу повідомити, які йому потрібні. Якщо обіцяє сказати це по ходу справи, можливо, вона у нього перша.

 

Ледарювати

Якщо адвокат виграє складні справи в суді - він хороший. Але найкращий - той, що вміє, не тягаючись багато років по інстанціях, залагоджувати конфлікти полюбовно. І розуміє, що ви хочете вирішити проблему, а не стати щасливим володарем виконавчого листа, який часто приносить лише моральне задоволення. Та й йому гонорар швидше перепаде.

 

Давати дорогу молодим

Не лякайтеся, якщо іменитий адвокат пропонує вам в консультанти хлопчину-стажиста. Це нормальна практика. Стажистів відбирають ретельно і упереджено. Тому, щоб виправдати довіру, молодик вчепиться в горлянку вашого опонента не гірше пітбуля. А якщо виникнуть складнощі, метр неодмінно підключиться.

 

"Лопотати"

Будь-який юрист висловлюється на пташиній мові, засвоєній ще з часів численних перездач іспиту з комерційного права. У розмові з клієнтом він намагається говорити по-людськи, але кошмарний діалект ні-ні та й проскочить. І добре. Тому що, якщо юрист замість «внесу клопотання» скаже «прямо ось так встану і рішуче вимагатиму», це взагалі не юрист.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

АНЕКДОТ

Фантазія.

Я як на суді придумаю щось, аж сам собі вірю.

Коли закінчились аргументи

- Чим старше і мудріше людина, тим менше йому хочеться виясняти віідносини. Хочеться просто встати, побажати всього хорошого і піти.

- Представник відповідача, у Вас все?

 

Апеляційний тим більше.

Не так страшний чорт, як пропущений строк позовної давності.