Перегляди: 1303

Судячи з точки зору клієнта, адвокат повинен:

Відповідати проблемі.

Не варто наймати Власенка або Федура, заради тотального розгрому ЖЕКу, що «зарвався». Якщо навіть вони і погодяться, процес стане подібним переорюванню колгоспного поля на «Феррарі» - їм буде нудно, а вам - накладно.

Брати передплату

У ході справи у адвоката обов'язково виникнуть витрати, які він зовсім не зобов'язаний оплачувати сам. Крім того, душа у адвоката чуйна, насторожена і хоче бути впевненою, що у разі його успіху у ваших відносин є прекрасне майбутнє. Якщо ж він готовий брати гонорар тільки за результатами, подайте йому що-небудь і відпустіть. Щоб не запізнився на лекцію.

Нічого не обіцяти

Якщо адвокат гарантує стовідсотковий виграш, в чому мамою присягається і дає зуб, женіть такого в шию. Подібна впевненість у майбутньому клієнта - властивість потомственої чаклунки, але ніяк не професійного юриста, який знає, що від того, що від недоречної подагри у судді може залежати дуже багато.

 

Гарно рахувати

Щоб тут же, не сходячи з місця, доповісти, у що обійдеться держмито. Будь-який адвокат, який багато працював по потрібній вам категорії справ, знає ставки держмита напам'ять, так що труднощів не виникне. Якщо ж заметушиться і скаже, що забув калькулятор, запропонуйте йому і гонорар підрахувати потым - коли техніка знайдеться.

 

Не хвилюватись

Якщо адвокат скрегоче зубами, слухаючи розповідь про ваші поневіряння і готовий порвати ворогів на шматки, у нього навряд чи багато клієнтів. Інакше він би вже став неврастеніком. Хороший адвокат вислухає вас з чисто професійним інтересом і не втратить від обурення апетит. Не ображайтеся - Ви ж не вимагаєте, щоб лікар кашляв разом з вами!

 

Радіти жартам

Наполягайте на письмовому договорі. Просто подивитися, за скільки він його напише. У хорошого адвоката на це піде хвилини чотири, навіть з урахуванням здавленого сміху. Все одно в тексті не буде жодної невигідного для нього умови. Зрештою, ваша з ним угода - фідуціарна, тобто заснована на довірі. Тому треба або повірити цьому адвокату, або шукати іншого.

 

Знати свої потреби

Адвокат змінить ваше минуле набагато успішніше, ніж історик. І вашу родослівну виведе не від дрібненького князька, а прямо від Непорочної Діви. На крайній випадок - від Білосніжки, якщо обставини справи не дозволять більшого. Але натхнення юриста живиться  документами. І він повинен відразу повідомити, які йому потрібні. Якщо обіцяє сказати це по ходу справи, можливо, вона у нього перша.

 

Ледарювати

Якщо адвокат виграє складні справи в суді - він хороший. Але найкращий - той, що вміє, не тягаючись багато років по інстанціях, залагоджувати конфлікти полюбовно. І розуміє, що ви хочете вирішити проблему, а не стати щасливим володарем виконавчого листа, який часто приносить лише моральне задоволення. Та й йому гонорар швидше перепаде.

 

Давати дорогу молодим

Не лякайтеся, якщо іменитий адвокат пропонує вам в консультанти хлопчину-стажиста. Це нормальна практика. Стажистів відбирають ретельно і упереджено. Тому, щоб виправдати довіру, молодик вчепиться в горлянку вашого опонента не гірше пітбуля. А якщо виникнуть складнощі, метр неодмінно підключиться.

 

"Лопотати"

Будь-який юрист висловлюється на пташиній мові, засвоєній ще з часів численних перездач іспиту з комерційного права. У розмові з клієнтом він намагається говорити по-людськи, але кошмарний діалект ні-ні та й проскочить. І добре. Тому що, якщо юрист замість «внесу клопотання» скаже «прямо ось так встану і рішуче вимагатиму», це взагалі не юрист.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

АНЕКДОТ

Коли закінчились аргументи

- Чим старше і мудріше людина, тим менше йому хочеться виясняти віідносини. Хочеться просто встати, побажати всього хорошого і піти.

- Представник відповідача, у Вас все?

 

Апеляційний тим більше.

Не так страшний чорт, як пропущений строк позовної давності.

Твій вираз обличчя, коли після прийняття рішення на твою користь, представник іншої сторони продовжує доводити тобі свою правоту