Повторне проведення прилюдних торгів — Адвокатське об'єднання "РівнеПраво". Адвокати Рівненської області.
Створено: 09 червня 2015 Автор: Аліна Стовба

Верховний Суд України опублікував правову позицію у справі №6-72цс15, предметом якої був спір про визнання недійсними прилюдних торгів та протоколу проведення прилюдних торгів

При розгляді цієї справи ВСУ зробив правовий висновок щодо наслідків проведення прилюдних торгів двічі.
Так, правила проведення прилюдних торгів встановлені Тимчасовим положенням про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 27 жовтня 1999 року № 68/5, яким визначено, що прилюдні торги є спеціальною процедурою продажу майна, за результатами якої власником майна стає покупець, який у ході торгів запропонував за нього найвищу ціну та передбачено певні правила проведення цих торгів.
Пунктом 4.9 Тимчасового положення (у редакції, яка була чинною на момент проведення торгів) визначено, що якщо майно не було продане або прилюдні торги не відбулися, то майно знімається з прилюдних торгів.
Пунктом 7.3 Тимчасового положення (у редакції, яка була чинною на момент проведення торгів) визначено, що якщо прилюдні торги не відбулися двічі, то майно знімається з торгів, про що спеціалізована організація в триденний термін повідомляє державного виконавця.
Отже, прилюдні торги, які відбулися 16 травня 2013 року були фактично третіми, що суперечить Тимчасовому положенню (у редакції, яка була чинною на час проведення торгів), яким передбачено виключно перші та повторні торги. Крім того, судами встановлено, що гарантійний внесок за участь у торгах одним з їх учасників було сплачено після закінчення самих прилюдних торгів, що також є порушенням Тимчасового положення.
За таких обставин висновки суду про правомірність процедури проведення прилюдних торгів, які відбулися 16 травня 2013 року, і на яких відбувся продаж майна не можна визнати такими, що відповідають вимогам закону.
Із повним текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням:
http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/6EAEE193D22E0778C2257E5F001D3BC4