Шановні колеги!
В зв’язку з внесенням 15 лютого 2019 р. З'їздом адвокатів України в Правила адвокатської етики нової статті 121 «Чесність та добропорядна репутація», а також внесенням змін в статті 44, 65 цих же правил, публікуємо останню редакцію повного тексту Правил адвокатської етики.

...
МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла...
23 лют. 2019МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла Сергійовича

15-16 лютого 2019 року відбувся V З’їзд адвокатів України,  [ ... ]

МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла...
23 лют. 2019МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла Сергійовича (2)

15-16 лютого 2019 року відбувся V З’їзд адвокатів України,  [ ... ]

Cемінар щодо оподаткування адвокатської діяльності...
20 січ. 2019Cемінар щодо оподаткування адвокатської діяльності

     Згідно повідомлення ської о [ ... ]

Конференція адвокатури Рівненщини!!!...
17 січ. 2019Конференція адвокатури Рівненщини!!!

Шановні колеги! Шановні Делегати!
і [ ... ]

ЮРИДИЧНІ НОВИНИ:

  • Довідник
  • Архів
  • Допомога

Довідник "Рівненщина юридична"
Містить реквізити державних та недержавних установ Рівненської області, які зайняті в сфері правозахисної та юридичної діяльності, а також відомості про підпорядкування та структури цих інституцій...

Архів процесуальних документів містить реально створені та використані юристами процесуальні документи в різних галузях правозахисної діяльності зі зміненими персональними даними клієнтів.

Безкоштовна юридична консультація.
Звернувшись через контактну форму на сайті з запитом про надання допомоги, можна отримати кваліфіковану і безкоштовну консультацію юристів з різних правових питань...

Developed by jtemplate

Автор: Ірина Троцька
Друк

12 травня 2015 року прийнятий в першому читанні ВРУ законопроект №2292 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням” . Наразі законопроект готується до розгляду в другому читанні.

Сьогодні умовно-дострокове звільнення або заміну невідбутої частини строку покарання більш м’яким до засуджених, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі не застосовують.
Проектом Закону передбачається внести зміни до Кримінального кодексу України (далі – КК України) та Кримінально-виконавчого кодексу України (далі – КВК України), спрямовані на упорядкування умов тримання осіб, взятих під варту, та відбування покарання засудженими до арешту, позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі, основні з яких полягають у такому.
Зміни до статей 64 та 68 Кримінального кодексу покликані удосконалити процедуру призначення покарання у виді довічного позбавлення волі, виключивши можливість засудження до цієї міри покарання осіб, які обвинувачуються у вчиненні готування чи замаху на злочин, а також пособників, які безпосередньо не приймали участі у вчиненні злочину.
Також пропонується уведення можливості заміни невідбутої частини покарання у виді довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням й умовно-дострокового звільнення таких засуджених (зміни до ст. 81, 82 КК України).
Зокрема, умовно-дострокове звільнення пропонують застосовувати після фактичного відбуття засудженим не менше п’ятнадцяти років покарання у виді довічного позбавлення волі.
Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким, згідно законопроекту, можлива після фактичного відбуття засудженим не менше десяти років покарання у виді довічного позбавлення волі.
Зміни також до частини сьомої статті 154 цього Кодексу встановлюють механізм повторного розгляду питань умовно-дострокового звільнення у разі попередньої відмови в цьому.
Законодавці вважають, що вимога реальної можливості дострокового звільнення є складовою норми, що закріплена у практиці Європейського суду з прав людини щодо статті 3 Європейської конвенції про захист прав та основоположних свобод (Lбszlу Magyar проти Угорщини від 20 травня 2014 року (заява №73593/10), (Vinter v. the UK (no. 66069/09, 130/10 та 3896/10), Kafkaris v. Cyprus (Grand Chamber, no. 21906/04), Lйger v. France (19324/02). У цих рішеннях Європейський Суд дійшов висновку, що коли внутрішнє законодавство не передбачає можливість такого перегляду вироку засудженого довічного або можливість його дострокового звільнення, довічне ув’язнення не буде відповідати стандартам статті 3 Конвенції.
Вимога передбачення можливості дострокового звільнення засуджених довічно також міститься у стандартах, розроблених Європейським комітетом із запобігання катуванням (Меморандум «Фактичне/реальне довічне позбавлення волі» (CPT (2007) 55) та багатьох інших стандартах. Так само вона є виправданою з точки зору безпеки суспільства, що підтверджувалась та підтверджується науковими дослідженнями у галузі кримінології.
Пояснюють необхідність таких змін також тим, що після тривалого періоду відбування покарання відбувається суттєва соціальна дезадаптація особи, а тому важливим кроком має стати й впровадження можливості заміни цього покарання більш м’яким. Цей підхід є виправданим, бо створює підґрунтя для вирішенням проблеми ризику помилки комісії з питань умовно-дострокового звільнення і дає можливість спочатку випробувати поведінку засудженого у напіввідкритих умовах.
Згідно діючого КК України, довічне позбавлення волі встановлюється за вчинення особливо тяжких злочинів і застосовується лише у випадках, спеціально передбачених Кодексом, якщо суд не вважає за можливе застосовувати позбавлення волі на певний строк.
Довічне позбавлення волі не застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років, а також до жінок, що були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент постановлення вироку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА:

Досудове врегулювання спорів та конфліктів
Реєстрація, реорганізація, ліквідація підприємств
Юридичний захист господарської діяльності
Комплексне абонентське обслуговування бізнесу

АНЕКДОТ

Коли закінчились аргументи

- Чим старше і мудріше людина, тим менше йому хочеться виясняти віідносини. Хочеться просто встати, побажати всього хорошого і піти.

- Представник відповідача, у Вас все?

 

Апеляційний тим більше.

Не так страшний чорт, як пропущений строк позовної давності.

Твій вираз обличчя, коли після прийняття рішення на твою користь, представник іншої сторони продовжує доводити тобі свою правоту