ВСІМ  І  КОЖНОМУ  -  РІВНЕ  ПРАВО  !!!

Заява про збільшення позовних вимог та залучення співвідповідача

В РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

Представника Позивачів:     Адвоката Процюка Миколи Івановича
33022, м. Рівне, вул. Букова, 2,

Позивач 1:    Бойчук Людмила Олександрівна,
33024, м. Рівне, вул. Кетова 207, кв. 30

Позивач 2:    Бойчук Олександр Костянтинович,
35612, Рівненська обл., Дубенський р-н,
с. Варковичі, вул. Дуба, 45

Позивач 3:    Щур Ольга Степанівна,
35612, Рівненська обл., Дубенський р-н,
с. Варковичі, вул. Петровича, 45

Відповідач:    Ляшук Леонід Петрович,
35100, Рівненська обл., смт. Млинів,
вул. Жуковича, 15

Ціна позову: 163999,1 грн.

 


ЗАЯВА
про збільшення позовних вимог та залучення співвідповідача

В провадженні Рівненського міського суду перебуває цивільна справа №569/123/15-ц за позовом Бойчук Людмили Олександрівни, Бойчук Олександра, Щур Ольги Степанівни до Ляшука Леоніда Петровича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП, що спричинила смерть Бойчук Олександра Анатолійовича.
Вимоги позивачів ґрунтуються на їхньому праві на відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП, що спричинила смерть їхнього сина та онука Бойчука А.О.
22 вересня 2015 року, приблизно о 21 годині 30 хвилин, водій Ляшук Леонід Петрович, керуючи легковим автомобілем Mazda-7, реєстраційний номер ВК 8961 ВІ, рухаючись по а/д Київ-Чоп, зі сторони м. Рівне в напрямку м. Дубно, на 356 км + 963 м вказаної автодороги, що в межах Дубенського району, здійснив наїзд на пішохода Бойчука Анатолія Олександровича, який знаходився на проїзній частині. У результаті дорожньо-транспортної пригоди пішохід Бойчук А.О., загинув на місці події, а транспортний засіб зазнав механічних пошкоджень. Указана подія зареєстрована в ЄО Дубенського МВ УМВС України в Рівненській області від 22.09.2015 за № 3857.
27.10.2015 року позивачами заявлено позовні вимоги з ціною позову 162399,1 грн., з яких 12399,1 грн. – витрати на поховання.
Окрім зазначених в позовній заяві витрат на поховання, матір’ю загиблого було зроблено витрати на пасажирські перевезення у сумі 1600 грн., що відносяться до транспортних витрат здійснених при організації поховання.
Враховуючи наведене, вважаємо за необхідне збільшити розмір позовних вимог на суму 1600 грн., з врахуванням якої загальна сума витрат на поховання складатиме 13999,1 грн., загальна ціна позову - 163999,1 грн.
Також бажаємо залучити до участі в справі в якості  співвідповідача Страховика НАСК «ОРАНТА» в особі Рівненської обласної дирекції НАСК «ОРАНТА» виходячи з наступного.
Автомобіль Mazda-7, реєстраційний номер ВК 8961 ВІ, яким в ДТП здійснено наїзд на Бойчука А.О., належить на праві власності Ляшуку Леоніду Петровичу.
Автомобіль Mazda-7, реєстраційний номер ВК 8961 ВІ застрахований згідно полісу №АІ/3959472 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у ПАТ НАСК «ОРАНТА».
13.11.2015 року Бойчук Людмила Олександрівна, матір загиблого, зверталась до Страховика НАСК «ОРАНТА» в особі Рівненської обласної дирекції НАСК «ОРАНТА» з повідомленням про ДТП, а 28.11.2015 року нею подано заяву про страхове відшкодування до Страховика.
Відшкодування шкоди завданої смертю Бойчук А.О. позивачі не отримували.
Відповідно до п.16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 01.03.2013 року, при пред'явленні позовних вимог про відшкодування такої шкоди в результаті дорожньо-транспортної пригоди безпосередньо до особи, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, суд має право виключно в порядку, передбаченому статтею 33 ЦПК, залучити до участі у справі страхову організацію (страховика), яка застрахувала цивільну відповідальність володільця транспортного засобу. Непред'явлення вимог до страховика за наявності підстав для стягнення завданої шкоди саме зі страховика є підставою для відмови в позові до завдавача шкоди у відповідному розмірі.
Відповідно до п. 27.4. ст.. 27 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»  Страховик  (МТСБУ) здійснює відшкодування особі, яка здійснила  витрати на  поховання  та  на  спорудження надгробного пам’ятника, за  умови  надання  страховику (МТСБУ) документів, що підтверджують такі витрати  та пред’явлення оригіналу свідоцтва про  смерть. Загальний розмір такого відшкодування стосовно одного померлого не може перевищувати 12 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановлених законом на день настання страхового випадку.
Оскільки є законні підстави для стягнення завданої джерелом підвищеної небезпеки шкоди саме зі страховика, який застрахував відповідальність володільця транспортного засобу Відповідача1 Ляшук Л.П. згідно полісу №АІ/3959472 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних, вважаємо за необхідне залучити до участі у справі страхову організацію
ПАТ НАСК «ОРАНТА» в особі Рівненської обласної дирекції НАСК ОРАНТА».
З врахуванням збільшених позовних вимог, на підставі ст.ст. 27, 31, 33 ЦПК України -,

ПРОШУ:

1. Залучити до участі в справі за позовом №569/123/15-ц за позовом Бойчук Людмили Олександрівни, Бойчук Олександра, Щур Ольги Степанівни до Ляшук Леоніда Петровича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП, в якості співвідповідача ПАТ НАСК «ОРАНТА» в особі Рівненської обласної дирекції НАСК «ОРАНТА» (Код ЄДРПОУ 00034186, 02081, м. Київ, ВУЛИЦЯ ЗДОЛБУНІВСЬКА, будинок 7-Д).
2. Стягнути з ПАТ НАСК «ОРАНТА» в особі Рівненської обласної дирекції НАСК «ОРАНТА» на користь Бойчук Людмили Олександрівни відшкодування витрат на поховання Бойчук Анатолія Олександровича в сумі 13999,1 грн. (тринадцять тисяч дев’ятсот дев’яносто дев’ять гривень10 копійок).
2. Стягнути з Ляшук Леоніда Петровича на користь Бойчук Людмили Олександрівни відшкодування моральної  шкоди, заподіяної смертю Бойчук Анатолія Олександровича в сумі 50000 грн. (п’ятдесят тисяч гривень).
3. Стягнути з Ляшук Леоніда Петровича на користь Бойчук Олександра Костянтиновича відшкодування моральної  шкоди, заподіяної смертю Бойчук Анатолія Олександровича в сумі 50000 грн. (п’ятдесят тисяч гривень).
4. Стягнути з Ляшук Леоніда Петровича на користь Щур Ольги Степанівни відшкодування моральної  шкоди, заподіяної смертю Бойчук Анатолія Олександровича в сумі 50000 грн. (п’ятдесят тисяч гривень).


ДОДАТКИ:     
1.    Копія полісу №АІ/3959472 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, на 1 арк.;
2.    Копія повідомлення про ДТП для Страховика, на 1 арк.;
3.    Копія заяви про виплату страхового відшкодування, на 1 арк.;
4.    Копія квитанції №693990 від 17.09.2015 р. оплата послуг перевезення, на 1 арк.;
5.    Копія позовної заяви з додатками для Відповідача 2, в 1 екз.;
6.    Копія цієї заяви про збільшення позовних вимог та залучення співвідповідача, з додатками для відповідачів 1, 2, в 2-х екз.
30 листопада 2015 р.
Представник позивачів Бойчук Л.О.,
Бойчук О.К. та Щур О.С. –
Адвокат                                                                                                                                                                                                                                                                                               М.І. Процюк

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.

АО "РівнеПраво"

Адвокатське об'єднання "РівнеПраво"

33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5

+380504352684, +380984762748

info@rivnepravo.com.ua

Copyright©2020 Микола Луцюк. Всі права захищені.

Пошук

Вхід для партнерів