ВСІМ  І  КОЖНОМУ  -  РІВНЕ  ПРАВО  !!!

Позовна заява про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки

Рівненського районного суду
Рівненської області
33001, м. Рівне, вул. Петра Могили, 24

Позивач:    Коротчук Михайло Володимирович
     вул. Плоска, 55, с. Старий Корець,
Корецького р-ну, Рівненської обл.

Представник:
Адвокат Куца Катерина Володимирівна
33026, м. Рівне, вул. Буськова, 5

Відповідач:    Щур Юрій Миколайович
                       вул. Народна, буд. 48, кв. 47, смт. Квасилів
Рівненського р-ну, Рівненської обл.

Ціна позову:   110 902,58 грн.

 ПОЗОВНА ЗАЯВА
про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки

 

25 червня 2015 року, близько 12 год. 30 хв., я Коротчук Михайло Володимирович у якості пасажира виїхав з м. Рівне та прямував у  м. Львів у автомобілі RENAULT MAGNUM 480, реєстраційний номер ВК7676ВІ, з напівпричепом  TRAILOR SYY3CX, реєстраційний номер ВК8586ХХ.  
Приблизно о 13 год. 25 хв. 25.06.2015, на 341 км +940м. автодороги Київ-Чоп, що в межах с. Велика Омеляна, Рівненського району трапилося ДТП за участі автомобіля RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ,  з напівпричепом TRAILOR SYY3CX, р.н.ВК8586ХХ. Водій вантажівки вказаної вище, не впорався з керуванням у наслідок чого автомобіль наїхав на дорожню огорожу за межами правого краю проїзної частини у напрямку м. Львова та перекинувся на правий бік.
Внаслідок вказаного ДТП за участю джерела підвищеної небезпеки - автомобіля RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ, я отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до Рівненської ЦМЛ з діагнозом: політравма; поєднана краніо-торако-скелетна травма; ЗТГК; травматичний перелом І-ІІ ребер справа; перлом правої ключиці та правої лопатки; забій серця; травматичний обмежений гемопневмоторакс; відкритий уламковий перелом правої плечової кістки в середній третині зі зміщенням; травматичне ушкодження правого променевого нерва на рівні середньої і верхньої третини плеча; закритий багатоуламковий перелом правої стегнової кістки зі зміщенням; множинні забої, осаднання тулуба та кінцівок; ЗЧМТ; струс головного мозку; забійна рана тім’яної ділянки зліва; травматичний шок І ст.
По факту вищевказаної дорожньо-транспортної пригоди до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відповідні дані та розпочато кримінальне провадження за №12015180987000903. У зазначеному кримінальному провадженні я визнаний потерпілим.
Відповідно до частини першої статті 1187 Цивільного Кодексу України (надалі ЦК) джерелом підвищеної небезпеки належить визнавати будь-яку діяльність, здійснення якої створює підвищену небезпеку завдання шкоди через неможливість контролю за нею людини, а також діяльність, пов'язану з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.
Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України №4 від 01.03.2013, особою, яка зобов'язана відшкодувати шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки, є фізична або юридична особа, що на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди, позички тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Якщо особа під час керування транспортним засобом має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії і реєстраційний документ на транспортний засіб, переданий їй власником або іншою особою, яка на законній підставі використовує такий транспортний засіб, то саме ця особа буде нести відповідальність за завдання шкоди (пункт 2.2 Правил дорожнього руху України).
Автомобіль RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ використанням якого у наслідок ДТП мені було завдано тілесні ушкодження, належить на праві власності Щуру Володимиру Юрійовичу, а Щуру Юрію Миколайовичу, який керував даним транспортним засобом, має право користування, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Відтак Щур Юрій Миколайович є належним суб’єктом відповідальності за завдання шкоди джерелом підвищеної небезпеки – автомобілем RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ.
На лікування отриманих внаслідок використання Щуром Ю.М. джерела підвищеної небезпеки - автомобіля RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ травм та ушкоджень, мною було витрачено 50 902,58 грн., сума вказаних матеріальних збитків підтверджується квитанціями та фіскальними чеками.
Водночас використанням джерела підвищеної небезпеки -  автомобіля RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ Щуром Ю.М., мені було заподіяно моральної шкоди, яка безпосередньо полягає в душевних стражданнях та фізичних болях які переслідують мене після отримання травм.
Внаслідок отриманих травм у мне значно погіршився стан здоров’я, порушений нормальний стан мого життя, адже у продовж двох місяців я постійно знаходився на стаціонарному лікуванні, мені було проведено дві операції, одна з яких з метою вживлення імплантів для остеосинтезу. У мене з’явились значні незручності пов’язані зі не можливістю самостійно справлятися з фізіологічними потребами, що щоразу завдає моральних страждань  та пригнічує настрій.
На даний час я практично позбавлений можливості самостійно пересуватись та потребую сторонньої допомоги у вирішенні навіть дріб’язкових питань. Крім того, я не можу працювати на раніше займаній посаді, адже не можу виконувати покладені посадові обов’язки, не виключеним є в подальшому після завершення лікування та реабілітації отримання групи інвалідності.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 1167 ЦК України:
Моральна  шкода  відшкодовується незалежно від вини органу державної влади,  органу влади Автономної Республіки Крим,  органу місцевого  самоврядування,  фізичної  або юридичної особи,  яка її завдала:
1) якщо шкоди завдано каліцтвом,  іншим ушкодженням  здоров’я або   смертю  фізичної  особи  внаслідок  дії  джерела  підвищеної небезпеки.
Відтак, розмір завданої використанням джерела підвищеної небезпеки - автомобіля RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ моральної шкоди, я оцінюю у 60 000 грн. (шістдесят тисяч гривень).

Отже, Щур Юрій Миколайович як особа яка на відповідній правовій підставі володіла джерелом підвищеної небезпеки - автомобілем RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ, використанням якого  мені було завдано матеріальної та моральної шкоди, зобов’язаний відшкодувати вказану шкоду.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України №4 від 01.03.2013, позови, що виникають із відносин відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, пред'являються до суду за загальними правилами підсудності, визначеними главою 1 розділу III ЦПК. При цьому суд має враховувати право позивача на пред'явлення позову про відшкодування шкоди також за його зареєстрованим місцем проживання чи перебування, або за місцем завдання шкоди (частини третя, шоста статті 110 ЦПК), чи виконання договору у разі виникнення спору із договору страхування (частина восьма статті 110 ЦПК).

Враховуючи викладене, на підставі ст.ст. 11, 15, 16, 22, 23, 1167, 1187, 1195 ЦК України та керуючись ст.ст. 3, 110,118-120 ЦПК України -,

ПРОШУ:

1. Стягнути з Відповідача матеріальну шкоду, що складає 50 902,58 грн.
2. Стягнути з Відповідача моральну шкоду, що складає 60 000 грн. (шістдесят тисяч гривень).
3. Судові витрати покласти на Відповідача.

ДОДАТКИ:     1. Копія паспорта, в 2-х екз., на 4 арк.
2. Копія цієї заяви, в 2-х екз., на 6-х арк.;

15 вересня 2014 р.                                                                                                                                                                                                                                                                            Коротчук М. В.

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.

АО "РівнеПраво"

Адвокатське об'єднання "РівнеПраво"

33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5

+380504352684, +380984762748

info@rivnepravo.com.ua

Copyright©2020 Микола Луцюк. Всі права захищені.

Пошук

Вхід для партнерів