Друк

Я працюю помічником вихователя в ДНЗ і маю 0,75 ст.,інший працівник має 0,25. Кожного місяця в табелі відпрацьованих днів мені ставлять 6 год. іншому працівнику 2 год. Щоб не ділити кожного дня на 6-2 год. мені запропонували понеділок вихідний , в цей день працює інший працівник.Але якщо взяти квітень місяць 2014 р.який має 21 робочий день і один понеділок вихідний, то інший працівник працює замість вказаних у табелі 42 год. тільки 24 год. Кожного місяця кількість годин змінюється, але інший працівник працюючи тільки по понеділкам всерівно не відпрацьовує свої години. Від керівництва я оримала відповідь,що це правильно.Як мені розібратися в даній ситуації? Чи є які законні постанови?

Коментарі  

 
0 #1 РОЗПОДІЛ ГОДИНІрина Пашкевич 28.04.2014, 13:01
Згідно законодавства роботодавець повинен скласти Ваш графік роботи, в якому місячна норма годин Вашої роботи не повина перевищувати Ваших 0,75 ставки (тобто, якщо місячна норма повна 160 год., то Ваша місячна норма повинна складати 120 год.). З Вашим графіком роботи на 0,75 ставки Вас повинні ознайомити під підпис. Якщо Ви відпрацьовуєте більше годин, ніж на 0,75 ставки, то і оплата повинна бути відповідна.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 розподіл годинЛюдмила Киріша 28.04.2014, 19:00
Працівнику, нажаль, досить складно довести роботодавцю помилку в нарахуванні заробітної плати, навіть з посиланням на норми права. В кожного бачення буде своє. У Вашому випадку раджу звернутися до Територіальної державної інспекції з питань праці, яка здійснює контроль за дотриманням трудового законодавства (в м. Рівне на Словацького,1 ), із заявою здійснити перевірку правильності обліку Ваших робочих годин та їх оплати. Інспекція витребує всі відомості по заробітній платі, умови трудового договору тощо та за результатами перевірки надасть мотивовану відповідь, а у випадку порушення трудового законодавства видасть припис роботодавцю про їх усунення. Якщо вимоги інспекції не будуть усунені, можна звертатися до суду. На практиці в таких спорах, як правило, в основу рішення суду покладаються висновки інспекції з питань праці.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.