Друк

Допоможіть будь ласка, в мене виникла наступна проблема. Я працюю в податковій, я завагітніла і потрапила в лікарню. Хворію вже 16 тижнів, але лікарняні не продовжували , а кожного разу відкривали новий. Мені зателефонували з роботи і заявили, що у них проходить реструктуризація, і сказали щоб я писала заяву на перевод на іншу посаду, бо поки я на лікарняному моя робота не виконується, я відмовилась переводитись. Через місяць мені зателефонувала кадровик і заявила, або я пишу заяву на перевод, або вони мене через 2 місяці звільнять, просять приїхати і підписати попередження, що вони мене повідомили про звільнення. У мене питання, чи мають право вони мене звільнити? чи повинна я щось підписувати?

Коментарі  

 
+1 #1 RE: ДопоможітьІрина Троцька 01.07.2014, 15:11
В першу чергу, у Вашому випадку слід звернутись до ст. 184 Кодексу законів про працю, в якій чітко вказано, що звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.
Крім того, відповідно до ст. 40 КЗпП не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності.
Тобто, звільнити Вас не можуть через дві обставини - у зв’язку з вагітністю, та через те, що Ви знаходитесь на лікарняному.
Законодавчо визначеної підстави звільнення такої як «реструктуризац ія» немає. В цьому випадку йде мова про зміни в організації виробництва і праці.
За загальним правилом звільнити в такому разі можуть, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.
Вам слід ознайомитись з повідомленням про згадану «реструктуризац ію» та поставити дійсну дату ознайомлення. Ознайомлення з повідомленням про реструктуризаці ю дасть змогу зорієнтуватись, чи підійде Вам запропонована нова посада, зарплата та інші умови та проаналізувати наслідки згоди чи відмови від неї при поверненні з декретної відпустки.
Не забудьте повідомити роботодавця про вагітність. Звільнити Вас не зможуть з підстав зазначених у ст. 184, 40 КЗпП, а перевести за Вашою згодою, якщо це Вас буде влаштовувати – зможуть.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 звільненняАнна 04.07.2014, 14:54
А можна ще питання, мені прийшов лист з повідомленням про вручення про те, що я повинна з'явитись на роботу для отримання повідомлення про звільнення. Але я лежу на стаціонарі в лікарні, чи повинна я з'явитись по їх вимозі?
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 RE: ДопоможітьІрина Троцька 04.07.2014, 16:07
В зв"язку тим що Ви знаходитесь на лікарняному та у зв"язку з Вашим станом вагітності звільнити не можуть, навіть якщо ви отримаєте це повідомлення. Але Ви повинні повідомити про ці поважні обставини або цінним листом з описом документів, що підтверджують ці обставини, або особисто надавши лікарську довідку(краще, щоб на Ваших поясненнях поставили відмітку про отримання).Якщо будете направляти поштою - опис зберігайте як доказ. Якщо вчасно не повідомите про вагітність чи непрацездатніст ь, Вас можуть звільнити, тоді доведеться звертатись до суду з позовом про поновлення на роботі. Тому надайте роботодавцю цю інформацію вчасно!
Цитата | Скарга
 
 
0 #4 ДопоможітьОльга 14.10.2014, 16:32
Доброго дня, в мене до вас таке запитання. Я розлучен, бившого чоловіка позбавили батьківських прав на дитину. Неповнолітню доньку виховую сама,а на роботі просять написати заяву на трьох денний робочий тиждень.Чи мають вони на це право?.Зарплата в мене мінімальна.
Цитата | Скарга
 
 
0 #5 НаклепАнастасія 18.12.2014, 20:13
Я ******* Анастасія Олегівна 18.12.2012 року на мій мобільний телефон прийшло повідомлення від моєї матері ****** Вікторії Василівної зміст повідомлення такий «Так я дала адрес де ти буваєш на офісі (тобто місце там де я підпрацьовую ,вони настроєні писати на тебе заяву в міліцію за те що ти вкрала гроші в Зоряни» Мною був здійснений дзвінок до відповідача ****** Зоряни Сергіївни про що я у неї я запитала у відповідача «Про які гроші ти там говориш і взагалі про що, мова йдеться вона спочатку не зрозуміла ,так як я не почула відповіді ,і знову запитую чому мені мама звонить вся в сльозах і каже що в Зоряни пропали гроші в курточці на що вона мені відповіла що , в мене лежали 200 гривень дітям на Миколая, в курточці яка висіла в коридорі і вони пропали, я їй пояснюю ,що може ти десь в інший карман переложила чи десь в інше місце положила ,і взагалі пошукай їх добре»
О 14:00 я дозвонилася до відповідача №2 ******* Олександра Васильовича (перед тим я відповідачу зателефонувала 4 рази на що він не відповідав на мої дзвінки)Про що я в нього запитала «Що це ти на мене пред’яви кидаєш нібито я у Зоряни вкрала гроші ,на що, він мені відповів «Що тобі ніхто не кидав пред’яви ,просто слідчий чи участковий міліції буде розбиратись хто вкрав гроші» на що я відповіла « Розумієш що грошей я ніяких не брала і навіть не знала що її там куточка висить тому що я там свої речей не залишаю тобто я знімаю верхній одяг у себе в кімнаті що знімаю взуття через раз чи два тобто теж знімаю у себе в кімнаті» На ці слова він мені відповів «Розуміти я тебе не хочу просто будемо розбиратись» А я йому у відповідь кажу «Що 17.12.2014 у нас у дома була присутня невідома особа яка приходила у гості до мого брата ******** Владислава Олеговича тобто в лице особисто я її не бачила так само як моя мати»

Тобто відповідачі безпідставно кинули мені обвинувачення у вигляді крадіжки хоча я її не скоювала.
Поширені відповідача відомості не відповідають дійсності і ганьблять мою гідність та честь в очах моєї сім’ї.

г. Ровно
Цитата | Скарга
 
 
0 #6 RE: ДопоможітьІрина Троцька 18.02.2015, 14:34
Цитую Ольга:
Доброго дня, в мене до вас таке запитання. Я розлучен, бившого чоловіка позбавили батьківських прав на дитину. Неповнолітню доньку виховую сама,а на роботі просять написати заяву на трьох денний робочий тиждень.Чи мають вони на це право?.Зарплата в мене мінімальна.

Пані Ольга, якщо інформація для Вас ще актуальна, то встановлення неповного робочого тижня є зміною істотних умов праці і регулюється ст.32, 56 КЗпП.
З власної ініціативи роботодавець не може "просити написати" таку заяву, якщо працівник не бажає цього. В односторонньому порядку неповний робочий тиждень може бути запроваджений роботодавцем лише з дотриманням процедури зміни істотних умов праці, передбаченої статтею 32 КЗпП. Зокрема, він має затвердити відповідні зміни в організації виробництва і праці по підприємству та повідомити працівника про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці. Якщо таких змін на підприємстві немає і про них Вас не попереджали, то і жодних заяв на неповний робочий тиждень Ви не зобов"язяні писати.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.