Друк

Роботодавець не бажає відкривати ТОВ, або створювати юридичну особу, здійснює діяльність як підприємець. Яким документом можна засвідчити особливі умови співпраці з ним мені, як найманій особі? Чи можна піписита контракт? Якщо ні, який тоді документ може застрахувати мене від небажаних ризиків?

Коментарі  

 
+1 #1 підписання контрактуЛюдмила Ромашко 19.09.2014, 14:27
Статтею 24 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ) визначено, що трудовий договір між працівником та роботодавцем - фізичною особою обов’язково укладається у письмовій формі.
Під фізичною особою розуміється фізична особа-підприєме ць, або ж фізична особа (без реєстрації підприємця), яка використовує найману працю пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо).
При цьому, як зазначено в ст. 24-1 цього Кодексу, у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою, фізична особа або за довіреністю уповноважена нею особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.
Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України 08.06.2001 N 260, у редакції наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 14.10.2010 N 320. Цим же наказом затверджено форму трудового договору між працівником та фізичною особою. Договір підписується в трьох примірниках, один із яких залишається в центрі зайнятості.
Тобто, для укладання трудового договору Вам (як працівнику) разом з фізичною особою-підприєм цем (як роботодавцю) необхідно звернутися до державної служби зайнятості.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 RE: Підписання контрактуНаталя 20.09.2014, 12:16
Я Вам вдячна за відповідь, але на разі вона мені не допоможе, бо в трудовому договорі не можуть визначатися додаткові підстави припинення та розірвання, не передбачені чинним законодавством. Крім того, надання працівникові відпустки та зарплати може визначатися на розсуд керівника, тоді як трудовий договір передбачає централізоване регулювання відпустки (за встановленим графіком).
Також, у трудовому договорі не можуть застерігатися наслідки (додаткові гарантії та компенсації моральної та матеріальної шкоди) на випадок дострокового припинення з незалежних від працівника причин. Мені потрібен документ, в якому можна прописати всі можливі ризики і мати гарантії захисту, як працівник. На жаль, його не існує (( Наш середньовічний КзОТ спрямований на захист роботодавця(
Цитата | Скарга
 
 
+1 #3 RE: Підписання контрактуОлександр Величко 22.09.2014, 17:00
Ви самі собі суперечите, у трудовому договорі ви можете обумовити всі умови, які не суперечать КЗпП України, в тому числі додаткові гарантії, якщо у вас співпраця виходить за межі відносин роботодавець-пр ацівник, тоді ці відносини регулюються не трудовим законодавством, а цивільним. Тому або сформулюйте конкретніше питання, щодо умов договору або зверніться до будь-якого фахівця, за більш детальною консультацією.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.