Друк

Доброго дня. Допоможіть ,будь ласка, в такому питанні.Позичила під розписку гроші на ремонт. Сталося так, що  позичені гроші потратила на незаплановану термінову операцію дитині в Києві.Після цього запропонувала віддавати гроші частинами ,на,що отримала відмову.Вимагають гроші всі й одразу, подали до суду. Підскажіть ,будь-ласка,що мене чекає?

Коментарі  

 
0 #1 ЗАБОРГОВАНІСТЬТарас Захожий 18.09.2014, 20:02
Відповідно до вимог чинного законодавства України, зокрема відповідно до ст. 526 чинного Цивільного кодексу України, зобо"язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно, відповідно до ст. 530 ЦК України, підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства. Таким чином, якщо розпискою визначений строк (термін) повернення коштів, то вони повинні бути повернені у цей строк. У разі невиконання позичальником своїх зобов"язань у цей строк позикодавець має право вимагати повернення таких коштів в судовому порядку з вирішенням питання про відшкодування позичальником судових витрат. У разі невиконання позичальником рішення суду про стягнення коштів виконавчий документ, виданий на підставі такого рішення, може бути переданий позикодавцем для примусового виконання Державною виконавчою службою із застосуванням нею заходів примусового виконання рішення, передбачених законом України "Про виконавче провадження".
Цитата | Скарга
 
 
+1 #2 заборгованістьЛюдмила Ромашко 19.09.2014, 14:54
В доповнення наданої консультації. Відповідно до ст. 217 Цивільного процесуального кодексу України,суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Тому під час розгляду справи Ви можете просити суд розстрочити виконання рішення, тобто запропонувати сплачувати суму заборгованості частинами, навівши поважні причини неможливості сплати всієї суми відразу.
Можна просити розстрочити виконання рішення і на стадії його примусового виконання. Так, відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.