Друк
працюю у публічному акціонерному товаристві 35 років. Останні 4 роки займаю посаду начальника адміністративно-господарського відділу. рік тому була скорочена посада завгоспа, який мені підпорядковувався. Взяла на себе матеріальну відповідальність за цінності, які рахувались на завгоспі. в листопаді 2014 пішла у відпустку на 3 неділі, справи передала працівникові, що був прийнятий на посаду завгоспа, яку знову ввели. при поверненні з відпустки голова наглядової ради запропонував звільнитись за власним бажанням з посади начальника, так Ñ!
 �к її повинна зайняти дружина начальника фінансового відділу, що була тимчасово завгоспом. В разі моєї відмови звільнитись (з матеріальною компенсацією 3 оклади), керівництво погрожує скоротити посаду. До пенсійного віку мені ще 8 років. Які кроки я повинна зробити? Чи потрібно мені писати керівнику   про перестановку мене на посаду завгоспа, а людини, що тимчасово була завгоспом перевести на інше місце роботи чи звільнити, так як вона працює лише 6 місяців?
Вдячна за консультацію.

Коментарі  

 
+1 #1 звільнення з роботиЧайковський Олег 08.12.2014, 12:08
Найгірший крок, який Ви можете зробити - це написати заяву на звільнення. Краще працювати і ніяких кроків не робити. Звичайно, в принципі, Вас можуть скоротити, але це нічим не гірше, а навіть краще, ніж звільнитися за власним бажанням. По-перше, про наступне вивільнення Вас повинні персонально попередити не пізніше ніж за два місяці. По-друге, Вам зобов'язані запропонувати іншу роботу в товаристві (одночасно з попередженням). По-третє, у разі скорочення Ви отримаєте вихідну допомогу. По-четверте, Ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю з 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості (у разі звільнення за власним бажанням - з 91-го дня). Крім того, у зв'язку з тим, що Вам до пенсії залишилося менше 10 років, Ви відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" маєте додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванн ю - квоту у розмірі 5 відсотків чисельності працівників у підприємствах, де працює понад 20 осіб. Удачі Вам.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 скороченняАнна 19.01.2015, 09:44
доброго дня,
я підписала повідомлення про скорочення моєї посади, і відпрацьовую 2 місяці.але дізнаюся що вагітна і вагітних не скорочують. чи можу я вже після підпису документу, виставляти начальству прохання не скорочувати???
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 RE: Звільнення з роботиЧайковський Олег 19.01.2015, 15:54
Відповідно до частини третьої статті 184 Кодексу законів про працю України звільнення вагітних жінок з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації. Тобто Вас звільнити на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України (у зв'язку зі скороченням чисельності або штату працівників) не можна. Рекомендую повідомити керівника про вагітність та подати відповідну медичну довідку, що унеможливить Ваше звільнення. Всього Вам найкращого.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.