Друк

Добрий вечір. Податкова вимагає сплатити податок за те, що банк списав мені штрафні санкції і пеню по кредиту у 2014 році?!
В мене кредит в банку "Дельта" на 50 тис. грн. Сплачено тільки 40тис. із 50 тис. грн.В 2014-2015 році, в звязку з такою ситуацією в Україні, в мене виникли постійні просрочки платежу. Так як постійна заборгованість, виросла пеня і штрафні санкції. Ми проплочували платіж за місяць, але із запізненням (в місяць 2 тис. 800 грн). В 2014 році просрочка досягла 8 тис. грн. Я постійно писала до Правління банку, щоб дозволили мені кредитні канікули, або реструктуризацію. Банк недозволяв. Згодом, Банк зробив в письмовій формі пропозицію, що якщо я проплочу 9 тис. забо�!
�гованності, банк списує пені штрафи і пені, за термін заборгованності. Ми позичили кошти і проплатили цю суму, офіційно був складений Банком новий договір.
На сьогодні, квітень місяць від Податкової прийшло повідомлення, що я маю сплатити пеню і штрафи, які Банк Дельта мені скасував. Кредит я брала в банку "Дельта", а до чого тут Податкова. Я вже 2 роки офіційно безробітня, з чого я маю платити і чому я маю платити. Що це за абсурд? Поясніть будь-ласка. Дуже дякую.

Коментарі  

 
+3 #1 RE: Податок за списані штрафні санкції банкуЧайковський Олег 15.04.2015, 10:30
Податковим кодексом України передбачено, що до складу загального доходу, який оподатковується податком на доходи фізичних осіб, включається дохід, отриманий як, так зване, "додаткове благо".
У Вашому випадку це основна сума боргу (кредиту), яка прощена банком за його самостійним рішенням, не пов"язаним з процедурою банкрутства.
Тобто, як додаткове благо у Вашому випадку можуть оподаткувати основну суму прощеного боргу (кредиту), а не пені та штрафів.
Всього доброго
Цитата | Скарга
 
 
+1 #2 Податок за списані штрафні санкції банкуТарас Захожий 23.04.2015, 23:14
пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що дохід з джерелом походження з України — це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальном у шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
Згідно з пп. «д» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваног о доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, у вигляді суми боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Якщо кредитор повідомляє платника податку — боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення про анулювання боргу та включає суму анульованого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано, такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Додаткові блага — це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правов ими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами Податкового Кодексу) (пп. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу).
Підпунктом 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу окремо не визначено вид боргу, який анулюється кредитором.
Отже, заборгованість за прощеною пенею є додатковим благом платника податку, яка підлягає декларуванню з відповідним його оподаткуванням.
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 банківський обмансаша 10.09.2015, 06:52
я не можу зняти гроші з банку фінанси та кредити
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.