Друк

Доброго вечора!
У мене виник конфлікт з сусідом. Річ у тім, що я проживаю у багатоквартирному будинку і на задній озелененій прибудинковій території маю погріб (виритий ще за часів СРСР, відповідної документації на нього немає) і декілька, посаджених моєю сім’єю, дерев. Наш сусід вирішив на цьому місці зробити собі майданчик для парковки автомобіля і, у зв’язку з цим, почав розбирати і ламати наш погріб, а також має намір спиляти дерева. Я розумію, що документального підтвердження права власності на цей погріб немає і, мабуть, це слід розглядати як самоÑ!
 �инне будівництво. Однак, чи можу я вимагати відшкодування шкоди за знищення матеріалів, з яких було побудовано погріб? І чи взагалі може сусід (як він це зазначає) отримати дозвіл на користування озелененою прибудинковою територією для парковки автомобіля?

Коментарі  

 
+1 #1 RE: Відшкодування шкоди Олександр Величко 22.07.2015, 10:35
Ви надали не всю інформацію, чи відведена вказана земельна ділянка для будівництва обслуговування вашого будинку, чи перебуває вона у спільній суісній чи частковій власності, чи в оренді, чи огріб зазначений на технічному пасорті? Якщо відведена і приватизована то
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Земельного кодексу України, - Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 89 Земельного кодексу України, - У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки:

в) співвласників жилого будинку;

г) співвласників багатоквартирно го будинку.
3. Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою спільної сумісної власності здійснюються за договором або законом.

Таким чином, якщо земльна ділянка євласністю власників житлового будинку, де ви всі мешкаєте, відовідно вона є у спільній сумісній або частковій власності або в оренді, дії вашого сусіда по облаштуванню стоянки чи парковки овинні здійснюватися за згодою всіх власників.
Якщо в оренді то за згодою орендодавця, і знову ж таки інших орендарів, якщо відведена в постійне користування, то є комунальною власністю і відповідно згоду власника.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.