Друк


При виготовленні паспорта сину по досягненні ним 16-річного віку свідоцтво про народження було залишене з пакетом документів  в паспортному столі на термін 1 місяць. На моє запитання, що в це час є посвідченням особи громадянина, в котрого нема ні свідоцтва,  ні паспорта відповіді не отримала.
Намагалась пояснити, що плануємо відпочинок, маємо залізничні квитки з вказанням прізвища, заброньований готель - відповідно син повинен мати якийсь документ.
 Маю сумний досвід зіпсованої весільної подорожі, коли змушена була ходити відмічатися у відділок міліції по причині недійсності паспорта. Знову ж таки віддавши його для заміни, залишилась би без будь-якого документа взагалі.
Прошу дати відповідь, що є документом, який замінює паспорт на період його виготовлення ( при відсутності свідоцтва про народження), заміни прізвища, вклеювання фото? Як виходити з ситуації, коли  потрібно пред'явити документ?
На які законні акти посилатися в такій ситуації? Дякую. З повагою, Олена Додчук.

Коментарі  

 
+1 #1 виготовлення паспортуРомашко Людмила 06.08.2015, 11:58
Віповідно до п. 1.3 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України № 320 від 13.04.2012 року, для оформлення паспорта особа подає ряд документів, зокрема, заяву про видачу паспорта, свідоцтво про народження. Водночас пунктом 1.3 передбачено, що «Оригінали документів повертаються особі після прийняття заяви до розгляду». Під час прийняття заяви та інших документів працівники територіальних підрозділів або адміністратори центрів перевіряють правильність заповнення заяви та її відповідність наданим документам, про що ними вчиняється відповідний запис у графі 9 заяви. Таким чином, якщо заяву про видачу паспорта було прийнято, вимагайте повернення оригіналу свідоцтва про народження на підставі п. 1.3 вищевказаного Порядку.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.