Друк
Мiй син навчався в 2014р в унiверситетi на 1-му курсi. Проте змушений був залишити навчання не закiнчивши 1-й семестр. В цьому роцi вiн знову вступив до унiверситету. Проте нещодавно отримав бумагу з попереднього мiсця навчання, про те, що йому необхiдно сплатити 33 000грн. Вiдповiдно до постанови Кабмiну №658 вiд 26.08.2015р.
Наскiльки дана постанова э законною та як бути? У нас немаэ таких коштiв для сплати. А дитину вiдраховують з унiверситета.

Коментарі  

 
0 #1 ОСВІТААліна Стовба 23.11.2015, 17:27
Доброго дня!
Відповідно до п. 1 "Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців"(затве рдженого Постановою Кабміну №658 вiд 26.08.2015р.): цей Порядок визначає процедуру відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців з числа громадян України, які навчалися за державним замовленням у вищих навчальних закладах, не завершили навчання за певним ступенем освіти і бажають повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням .
Тобто, якщо Ваш син навчався і зараз знову навчається за державним замовленням, він дійсно має сплатити певну суму грошового відшкодування. Визначити розмір даного відшкодування можливо за допомогою формули наведеної у п.5 зазначеного Порядку.
Також можливе розстрочення платежу, яке передбачене п. 7: керівник навчального закладу, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, може самостійно реструктуризува ти відшкодування коштів та встановити строк їх відшкодування протягом поточного навчального року за вмотивованою заявою особи з урахуванням її матеріального стану. При цьому перший платіж повинен становити не менше 50 відсотків загального розміру коштів, що підлягають відшкодуванню.

В даному випадку, щоб визначити чи правомірне стягнення з Вас коштів в порядку державного відшкодування та який розмір має становити таке відшкодування, потрібно вивчити отриманий Вами лист та інші обставини справи, саме тому Вам варто звернутись безпосередньо до адвоката чи юриста.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 ОсвiтаПетро 23.11.2015, 22:23
Вся процедура зрозумiла. Але! Наскiльки дана постанова уряду вiдповiдаэ законам Украiни? Адже вона э явним порушенням ст.53, ст.22 п.3, ст.58 Конституцii Украiни. Уряд не мав права видавади дану постанову та поширювати ii дiю заднiм числом.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.