Друк


Добрий день!
10 років тому помер мій дідусь. Абсолютний власник ТОВ. Його дружина(моя бабця) написала відмову від цього Товариства. Їх єдина донька(моя мама)написала таку ж відмову в свою чергу. (Мені було 15 - я нічого не писала) ТОВ нині носить статус "ліквідовано". І,власне, не діє.
Але по факту, майно (автомобілі, пилорама, сг техніка тд тп) лишилося. Куди можна звернутися, щоб взнати, кому воно по закону нині належить. Чи маю я (єдина внука)чи мої батьки на нього право. Яка доля того майна? (бо воно справляє враження "нічийого").В якому органі мені нада дуть інформацію, чи можна за те майно боротися?
Щиро дякую, за будь-яку консультацію!

Коментарі  

 
0 #1 Спадщина. Ліквідація підприємства.Ромашко Людмила 09.01.2016, 10:01
За загальним правилом до складу спадщини входять всі права та обов’язки (борги), що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини (дати смерті спадкодавця) і не припинилися внаслідок його смерті. Частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальніст ю переходить до спадкоємця фізичної особи. Внуки є спадкоємцями п’ятої черги. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6 місяців не заявив про відмову від неї. Неповнолітня особа вважається такою, що прийняла спадщину, якщо не було подано відмову від неї з дозволу органів опіки та піклування. Отже, якщо Ви є єдиною спадкоємицею та підтвердиться право власності Вашого дідуся на майно, або це майно обліковувалося за товариством на дату відкриття спадщини, Ви можете звернутися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.

Попередньо підлягає з’ясуванню, зокрема: яка була «відмова від товариства»; причини такої відмови; чи була відмова від спадщини (на користь певної особи, чи взагалі); яке майно (рухоме, нерухоме, його кількість, найменування) залишалось після смерті дідуся, які є правовстановлюю чі документи на це майно; чи успадковували бабуся та мама будь-яке інше майно, яке належало дідусю; чи існували борги на день відкриття спадщини та чи були заявлені вимоги кредиторів; чи є інші потенційні спадкоємці (брати, сестри); чи проживали Ви однією сім’єю разом з дідусем не менше 5 років до дня його смерті; яким чином було ліквідовано товариство; чи збереглися первинні бухгалтерські документи на активи товариства, чи відомо в кого (юридичної чи фізичної особи) у володінні знаходиться майно на даний час, тощо).
Як бачите, робота клопітка та тривала.

Тому для отримання повноцінної консультації з піднятого Вами питання раджу звернутися до адвоката, який і допоможе зібрати всю необхідну інформацію, визначить наявність права на спадкове майно та спосіб його захисту.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.