Друк

Влаштувалася в школі тимчасово на декретне місце на 0,5 ставки викладачем малювання. Через рік сама пішла в декрет. Двоє дітей -2,5 і 1,3. На роботу виходить працівник на чийому я місці. Мене примушують написати заяву на звільнення або перейти на 0,25 ставки прибиральниці. Інших вакансій, каже директор школи, немає. Які мої права, напишіть будь-ласка.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Трудове право. Звільнення.Аліна Стовба 15.01.2016, 10:31
Відповідно до ч.3 ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванн ям. Обов'язкове працевлаштуванн я зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштуванн я за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Відповідь на Ваше питання, містить в собі Лист від 15 квітня 2011 року Міністерства соціальної політики України, № 3961/0/14-11/10 «Щодо порядку звільнення жінок, зазначених у ч.3 ст. 184 КЗпП України, у зв'язку із закінченням строку трудового договору», де зазначено, що відносини між власником (підприємством) і працівницею з дня закінчення строку трудового договору мають істотну специфіку. Передбачено збереження за жінкою на період працевлаштуванн я середньої заробітної плати, однак не більше ніж на три місяці з дня закінчення строкового трудового договору, а не з дня звільнення. Власник повинен тільки попередити жінку, що після закінчення строкового трудового договору вона до роботи допущена не буде, що на період пошуку підходящої роботи може перебувати вдома, що вона повинна буде з'явитися на підприємство, коли буде знайдена можливість її працевлаштувати для продовження роботи (при працевлаштуванн і на цьому підприємстві) або для одержання трудової книжки і розрахунку по заробітній платі (при працевлаштуванн і на іншому підприємстві). За наявності зазначеного попередження можливий і інший варіант: продовження жінкою тієї ж (або за її згодою - іншої) роботи на цьому ж підприємстві до вирішення питання про її працевлаштуванн я. Якщо жінка відмовляється від працевлаштуванн я за фахом без поважних причин, то вона може бути звільнена на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП України, навіть якщо після закінчення строку трудового договору пройшов певний час. Вважати при цьому трудовий договір продовженим на невизначений строк, що виключало б застосування пункту 2 статті 36 КЗпП України, неможливо, оскільки після закінчення строку трудового договору мала місце вимога припинення трудового договору (стаття 39 КЗпП України)».


Отже, Ви маєте право на виплату середньої заробітної плати, однак не більше ніж на три місяці з дня закінчення строкового трудового договору та обов’язкове працевлаштуванн я за фахом.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 RE: Трудове право. Звільнення.Олександр Величко 15.01.2016, 15:42
Відповідно до п.6 ч.1ст.40 КЗпП Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках: 6) поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
Але не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатност і (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.Пун кт 5 - нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатност і, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. Таким чином вас не можна звільнити поки ви перебуваєте у відпустці по вагітності та родах, але після виходу на роботу, вас можуть звільнити з підстав передбачених п.6 ч.1 ст. 40 КЗпП. Якщо всетаки вирішите звільнятись, то рекомендую звільнитись за угодою сторін, ч.1 ст. 36 КЗпП, це вам дасть право на отримання допомоги по безробіття відразу при постановці на облік в центрі зайнятості, а за власним бажанням лише через 3 місяці.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.