Друк
Добрий день!
Є три сестри. Серед них моя мати - Ясинецька Любов Іванівна 1930р.н. Всі троє рідні і по батькові і по матері. В 1936р. їх сім'ю, (мого діда) Ясинецького
Івана Кайтановича, за національним питанням як поляків, виселили в північний Казахстан. Там у нього, в 1939 та 1942рр. народилось дві дочки-мої тітки. І тільки в одної з них -Ясинецької Ніни Іванівни, в свідотстві про народження, є запис про те що вона і її мати Ясинецька Павліна Іванівна з батьком Ясинецьким Іваном Кайтановичем
є поляками.
В 1947 році сім'я повернулась на Україну і зараз троє сестер проживають на Житомирщині. Дві сестри українки, одна -полька. Документів про національність їх батьків в архівах України не збереглось.
Чи можна за свідотством про народження однієї сестри - польки, визнати польками двох їнших сестер?
Сподіваюсь на відповідь. Дякую.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Встановлення національностіАліна Стовба 05.05.2016, 12:49
Добрий день!
У даному випадку необхідно звертатись до суду з заявою про встановлення юридичного факту, а саме внесення змін до актового запису про народження.
Але, однозначно відповісти на ваше питання неможливо, так як відомості про національність батьків матері в архівних установах не збереглись, а це є одним з найголовніших доказів у питаннях встановлення національності особи.
Можна спробувати звернутись до суду, але крім свідоцтва про народження сестри, слід підготувати ще якісь докази, наприклад, викликати свідків, які зможуть надати інформацію, яка буде вказувати на національність батьків (віросповідання , знання мови, дотримання польських традицій та інше).
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.