Друк

Доброго дня!
Цікавить питання щодо вирахування аліментів з чоловіка. Ми розлучені вже 6 років. Судове рішення про утримання аліментів було у 2010 році, проте мій чоловік їх не сплачував, так як не був офіційно оформлений на роботі, тобто всі ці роки я отримувала мінімум від держави, а з 2016 року взагалі нічого не отримую. Зараз чоловік працює по контракту, перебуваючи в зоні АТО. Я хочу подати знову на аліменти. Що мені потрібно для цього? І чи потрібно знову звертатись до суду про перегляд розміру аліментів, адже тоді було встановлено суму у твердій валют!
і, а тепер я хочу стільки, скільки можна згідно Закону України - тобто 1/4. Дякую.

Коментарі  

 
0 #1 Аліменти в зоні АТОРомашко Людмила 22.07.2016, 15:29
Як визначено ст. 192 Сімейного кодексу України, яка визначає порядок зміни розміру аліментів, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, поліпшення або погіршення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим кодексом.
Крім того, згідно ст. 194 СК України, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.

Таким чином, Вам необхідно подати позов до суду про збільшення розміру аліментів, мотивуючи поліпшенням матеріального стану платника аліментів, а також звернутися до виконавчої служби з приводу виконання наявного виконавчого листа та повідомити про місце служби батька дитини.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 аліментиГордієнко Євгенія 02.08.2016, 15:40
Доброго дня! Так як Ви не отримуєте більше ніяких коштів з державного бюджету на утримання дитини, Ви маєте право звернутися до суду з позовною заявою про зміну розміру аліментів. Оскільки, згідно з ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. В свою чергу судом будуть братися до уваги обставини, передбачені у даній статті, тобто зміна матеріального становища, зміна сімейного стану, зміна стану здоров`я, інші випадки. Окрім того, необхідно враховувати, що сімейним законодавством України встановлено мінімальну межу аліментів, що можуть стягуватися на одну дитину, а саме: розмір аліментів не може бути меншим ніж 30% відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Проте, законодавством врегульовано і максимальну межу сплати розміру аліментів та додаткових витрат, що стягується на усіх дітей, який не може бути більшим, ніж 50% заробітної плати платника аліментів. Окрім того, в дані 50% входять і інші відрахування від заробітної плати платника.
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 Аліменти.Микола Луцюк 09.11.2016, 13:03
Так, Вам необхідно звертатись в суд з позовом.
Тільки після набрання рішенням законної сили Ви зможете стягувати аліменти в відсотку від доходів Вашого колишнього чоловіка.
Одночасно я радив би Вам стягувати з нього пеню по прострочених аліментах.
Рекомендую звернутись до адвоката чи юриста. Вони швидко і недорого допоможуть Вам в цих питаннях.
Бо консультації на цьому сайті - це загальні питання, а кожна справа - індивідуальна.. .
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.