Друк

Маю однокімнатну квартиру, останніх 4 роки в ній ніхто не проживає, але прописано 4 людини. Нещодавно ставили лічильники і водоканал донарахував більше 12 тисяч гривень за воду з 2008 року.

1. Чи дійсно водоканал може нарахувавати оплати,
якщо пройшло більше 3-х років (термін позовної давності) ?

2. Чи дійсно водоканал може нарахувати по прописаних особах (в договорі та законі написано що розрахунок ведеться відповідно кількості осіб що мешкають в квартирі). Сусіди готові підтвердити, що там ніхто не проживав. Всі особи проживали в іншій квартирі, де платили по лічильнику.

3. Якщо водоканал може донарахувати, чи не повинен він зробити нарахування по тим тарифам, що діяли в цей період (зараз нарахував по останньому тарифу) ?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Несправедливе донарахування водоканалуАліна Стовба 28.10.2016, 17:08
Доброго дня!
1. У справах про стягнення заборгованості за несплату комунальних послуг застосовується загальний строк позовної давності 3 роки (ст.257 ЦКУ). Тобто, стягненню може підлягати заборгованість, яка утворилась за останні 3 роки.
2. Так, нарахування плати відбувається пропорційно до кількості осіб зареєстрованих у приміщенні.
Проте, згідно з ст.ст. 29, 32 «Правил надання послуг з централізованог о опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованог о опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» Ви маєте право на зменшення розміру плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі письмової заяви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання).
3. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Отже, має застосовуватись тариф, який діяв протягом цього календарного місяця.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.