Друк

Прошу допомогти.
В мене помер батько.
Він ще за життя говорив, що залишив на мене заповіт на хату, але самого тексту заповіту я не бачив.
Як мені дізнатись, чи є той заповіт і де він може бути? І як мені діяти, щоб оформити хату на себе. А сестра говорить, що заповіт не має сили, бо вона постійно доглядала батька. Чи може вона претендувати на хату?
Дякую за відповідь.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Спадщина.Єлизавета Мельничук 11.05.2013, 17:40
Вам необхідно звернутися в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.Нотарі ус перевірить факт складання заповіту в реєстрі. Сестра може претендувати на спадкове майно за наявності заповіту лише в тому разі, якщо в судовому порядку доведе той факт, що волевиявлення Вашого батька не було вільним та не відповідало його волі.
Цитата | Скарга
 
 
-1 #2 ЗаповітПетро 12.05.2013, 19:11
А як складати тк заяву про прийняття спадщини? І до якого нотаріуса йти - я не знаю, де складався і чи взагалі складався той заповіт?
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 ЗаповітМикола Луцюк 13.05.2013, 10:22
Вам необхідно звернутись в державну нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини, яким, згідно з Цивільним кодексом України вважається:

1. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання
спадкодавця.

2. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем
відкриття спадщини є місцезнаходженн я нерухомого майна або
основної його частини, а за відсутності нерухомого майна -
місцезнаходженн я основної частини рухомого майна.

І форму і зміст заяви про прийняття спадщини для Вас підготує нотаріус, при собі Вам варто мити паспорт, ідентифікаційни й код і свідоцтво про смерть батька. Цей же нотаріус і повідомить Вам про наяність (або відсутність) заповіту.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.