Друк

чи маю я переважне право (постраждала від аварії на ЧАЕС 1 категорія) залишитися на тій же посаді (в новому штатному розписі така посада залишається) при проведенні реорганізації, якщо установа, яка реорганізується є правонаступником новоствореної.
Дякую

Коментарі  

 
+1 #1 RE: Трудовий спірЧайковський Олег 15.11.2016, 14:08
Відразу зауважу, що нормами законодавства про працю передбачено переважне право на залишення на роботі у разі скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Зазначаю про це, оскільки Вами вказано, що в новому штатному розписі залишається посада, яку Ви займаєте, що може свідчити про відсутність скорочення.
Вважатимемо, що скорочення все-таки відбудеться. В такому разі переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. Законодавством про працю не передбачено переваги в залишенні на роботі при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації особам, віднесеним до категорії 1 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Таке право передбачено спеціальним законом – Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За цим Законом Ви маєте переважне право залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі при ліквідації, реорганізації або перепрофілюванн і підприємства, установи, організації, скороченні чисельності або штату працівників, а також на працевлаштуванн я. Крім того Вам гарантується працевлаштуванн я з урахуванням Ваших побажань або можливість навчання нових професій (спеціальностей ) із збереженням у встановленому порядку середньої заробітної плати за останнім місцем роботи за весь період перепідготовки, але не більше одного року.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.