Друк

Чи дозволено вирощування с/г культур на земельній ділянці, яка призначенна для забудови малих архітектурних споруд? Якщо ні, то яка відповідальність за це?

Коментарі  

 
+1 #1 RE: Земельні відносиниОлександр Величко 14.05.2013, 23:25
Відповідно до ч. 3 ст. 20 Земельного кодексу України, 3. Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.
ч. 5 ст. 20 Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогоспода рського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.
Стаття 21 Земельного кодексу України передбачає, Порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для:
а) визнання недійсними рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам;
( Пункт "а" статті 21 в редакції Закону
N 3123-VI від
03.03.2011 )
б) визнання недійсними угод щодо земельних ділянок;
в) відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною;
г) притягнення до відповідальност і відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель.
Відповідно до ст. 91 Земельного кодексу України, 1. Власники земельних ділянок зобов'язані:
а) забезпечувати використання їх за цільовим призначенням;

ст. 96, 1. Землекористувач і зобов'язані:
а) забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки;

Однак, якщо земельна ділянка перебуває у власності, то використання її за нецільовим призначенням, відповідно до ст. 140 не є підставою для припинення права власності. А, якщо у користуванні, то відповідно до ст. 141 право користування може бути припинено.
Відповідно до ст. 211 Земельного кодексу України, - Громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальніст ь відповідно до законодавства за такі порушення:
невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням;
Таким, чином, якщо земельна ділянка перебуває у власності, то за нецільове використання можлива лише адміністративна або кримінальна відповідальніст ь (думаю за використання під посадку с/г культур криміналу не буде, там інші підстави), а якщо земельна ділянка у користуванні, то крім адмін відповідальност і і можна втратити право на цю земельну ділянку.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.