Друк

Доброго дня! Наша сім'я має квартиру у спільній частковій власності, наш співвласник здає свою кімнату без договору оренди та без нашої згоди. Наскільки законні його дії, та чи можемо ми на законних підставах заборонити поселення інших людей? Також мене цікавить чи можемо ми зтягнути компенсацію за те що ми дбаємо про спільне майно, а наш співвласник не дбає про це майно ні фізично, ні матеріально. І чи можемо ми у судовому порядку вимагати зменшення частки власності цього співвласника, якщо ми не маємо письмової згоди на проведення р�!
�моту спільного майна, але ремонт був зробленний виключно за наші фінанси та нашими зусиллями?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Нерухомість. Спільна часткова власністьІрина Троцька 02.02.2017, 16:33
Учасники спільної часткової власності не має права користуватися (в тому числі здавати в оренду) майно, що є спільною частковою власністю без згоди всіх співвласників. Такі дії не є законними, а тому маєте право вимагати їх припинення на законних підставах, тим більше, що проживання орендарів відбувається без офіційного укладення договору оренди.
На рахунок компенсації – можливо стягнути частину витрат, понесених на оплату житлово-комунал ьних послуг (за наявності відповідних доказів), адже кожен співвласник зобов'язаний брати участь в у витратах щодо утримання майна, що є у спільній частковій власності.
Щодо збільшення частки співвласників внаслідок здійсненого Вами поліпшення (ремонту), то згідно ч. 3 ст. 357 ЦК України, без отримання згоди усіх співвласників майна на поліпшення, таке збільшення частки є неможливим.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.