Друк

Доброго дня!

Я маю намір влаштуватися на роботу до СНІД-лабораторії, але мені встановлюють випробувальний термін в один рік. Чи є законним встановлення такого довго строку випробування?

Заздалегідь дякую за відповідь.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Працевлаштуванн я.Олександр Величко 22.05.2013, 06:57
Відповідно ч. 1 ст. 26 Кодексу законів про працю - "При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу."
Частиною першою статті 27 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) передбачено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.
Відповідно до Закону України "Про державну службу" та Митного кодексу України виняток становлять державні службовці і митники.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 RE: Працевлаштуванн я.Олександр Величко 22.05.2013, 07:14
Ч.3 ст. 26 КЗпП, Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-вихов них закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальн ої експертизи. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

Відповідно, якщо у Вас не державна служба, то строк випробування не може перевищувати 6-ти місяців, при чому такий строк має бути погоджений з профспілкою. Тому Ви можете запитати чим вони керуються встановлюючи строк в один рік. Якщо ж Ви будете працювати по строковому трудовому договору укладеному на 1 рік, то це інше питання.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.