Друк

Як отримати спадщину за законом недієздатній особі, якщо документи на нерухоме майно в іншого спадкоємця і він їх не бажає віддавати ?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Отримання спадщини.Роман Світличний 06.06.2013, 12:16
Право на спадкування здійснюється спадкоємцями шляхом прийняття спадщини або її неприйняття.
Згідно частини 3 статті 41 Цивільного кодексу України правочини від імені недієздатної фізичної особи та в її інтересах вчиняє її опікун. В силу частини 4 статті 1269 ЦК України заяву про прийняття спадщини від імені недієздатної особи подає її опікун.
Недієздатна особа вважається такою, що прийняла спадщину, якщо протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини опікун з дозволу органу опіки та піклування не відмовився від прийняття спадщини (ч. 4 ст. 1268, ч. 4 ст. 1273 ЦК).
Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Реалізація права на спадкування завершується оформленням відповідного свідоцтва про право на спадщину, та державною реєстрацією права на спадщину стосовно нерухомого майна.
Отже, знаходження документів на спадкове майно у іншого спадкоємця не являється перешкодою для здійснення права на спадкування в інтересах недієздатного.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.