Друк

Здрастуйте. Є наступна проблема: в 2015 році мої батька уклали на 10 років договір оренди з однією агрофірмою, предмет оренди два земельних паї і отримали орендну плату на три роки вреред. З того часу пройшло вже два роки, але право оренди, до сих пір не зареєстроване. Чи законно те, що орендар не реєструє право оренди? Чи можуть батьки на цій підставі розірвати договір оренди або звернутись до реєстратора з вимогою не реєструвати право оренди (на випадок якщо орендар зараз в екстренному порядку почне реєстрацію)? Дякую. Сергій.

Коментарі  

 
+1 #1 RE: Оренда земліНаталія Дякова 28.11.2017, 12:40
Доброго дня! Згідно із частиною третьою статті 640 ЦКУ, договір який підлягає державній реєстрації, є укладеним з моменту його державної реєстрації.
Отже, договір оренди землі вважається неукладеним, в зв’язку з чим, Ви маєте право звернутись з вимогою про повернення Вам земельної ділянки, але в такому випадку можливо вам доведеться повернути сплачені орендарем кошти. Також, в поза судовому порядку заборонити реєструвати цей договір – неможливо.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 Оренда земліСергій 02.12.2017, 22:11
Тобто, ми повинні у судовому порядку розірвати договір і іншого варіанту не існує?
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 RE: Оренда земліНаталія Дякова 11.12.2017, 12:02
У даному випадку, Ви не можете розірвати договір, так як він взагалі є неукладеним. Згідно статті 640 ЦКУ, договір вважається укладеним з моменту його державної реєстрації. За більш детальною консультацією щодо юридичних нюансів про порядок повернення землі, звертайтесь за адресою м. Рівне, вул. Короленка,5, офіс 208.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.