Друк

Я працюю у школі прибиральницею. Два місяці не отримую зарплату. Буду звільнятися тому що знайшла іншу роботу. Чи є якісь законні підстави звільнитися без відпрацювання?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Звільнення з роботи прибиральниціНаталія Дякова 11.12.2017, 10:28
За Вашою заявою, Згідно статті 36, п.1. Кодексу Законів про працю, підставами припинення трудового договору є: угода сторін. Працівника можна звільнити за один день, без обов’язкового двотижневого відпрацювання. Тобто не потрібно звільнятися попереджаючи керівництво заздалегіть, за два тижні. Порядок звільнення працівника за угодою сторін проводиться за загальноприйнят ими правилами КЗпП.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 RE: Звільнення з роботи прибиральниціАліна Стовба 11.12.2017, 11:34
Також, майте на увазі, що Ви маєте право на звернення до суду з позовом про стягнення на Вашу користь з роботодавця заборгованості по сплаті заробітньої плати та середнього заробітку за весь час затримки (невиплати заробітньої плати) по день фактичного розрахунку. Таке право за Вами зберігається незалежно від звільнення з цієї роботи.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.