Друк

Я - директор в державному навчальному закладі. В суботу в нас робочий день, але один із працівників, адвентист сьомого дня, відмовляється виконувати свої обов'язки (грати на музичному інструменті на концерті) в суботу з релігійних переконань. Тобто вона на роботу приходить, але свої функціональні обов'язки не виконує. Що мені з цим робити?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Виконання трудових обов'язківАліна Стовба 23.01.2018, 17:13
Доброго дня!
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» встановлює, що ніхто не може з мотивів своїх релігійних переконань ухилятися від виконання конституційних обов'язків. Заміна виконання одного обов'язку іншим з мотивів переконань допускається лише у випадках, передбачених законодавством України.
Крім того, КЗпП України передбачає рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин.
Згідно зі ст.139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.
Таким чином, відмова працівника виконувати трудові обов’язки через свої релігійні переконання, є неповажною причиною. Оскільки працівник влаштовуючись на роботу і працюючи знала графік роботи установи, а відтак вона добровільно обрала вид своєї діяльності та місце праці, добровільно уклала угоду з Вами як з роботодавцем та зобов'язалась виконувати роботу, визначеною угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові.
За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення ( ст. 147 КзПП України).
Водночас, Ви маєте розуміти, що у випадку застосування до працівника заходів стягнення, такі заходи можуть бути оскаржені працівником до суду і тоді вже суд буде вирішувати чи є релігійні переконання поважною причиною для невиконання своїх професійних обов’язків працівником.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.