Друк

Колеги, цікаво почитати Ваші думки з приводу того, чи має право прокурор (як керівник органу прокуратури), по ч.6 ст. 36 КПК, скасувати постанову свого слідчого (слідчого цієї ж прокуратури) про закриття кримінального провадженнчя, якщо процесуальний керівник (прокурор) погодився з прийнятим рішенням і вже минуло 20 днів, передбачених ч. 5 ст. 284 КПК??? ;-)

Коментарі  

 
0 #1 Повноваження прокурора по нагляду за новим КПК.Микола Луцюк 17.06.2013, 09:41
Поки-що в практиці я з цим питанням не стикався, але, ще раз прочитавши Кримінальний процесуальний кодекс, маю такі міркування.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Закону України «Про прокуратуру», повноваження прокурора при здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що здійснюють досудове розслідування, визначаються кримінальним процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 6 ст. 36 КПК України, прокурор, який здійснює нагляд, має повноваження (право) скасовувати постанови слідчих, але лише в межах строків, передбачених ст. 219 КПК України.
Статтею 219 КПК визначені строки досудового розслідування, які починаються від для оголошення особі про підозру.
Ч. 6 ст. 36 КПК України не ставить в залежність вирішення питання про скасування постанови слідчого від строків, передбачених ч. 5 ст. 284 КПК України.
Виходячи з наведеного, я думаю, що в разі винесення постанови про скасування вищестоящим прокурором навіть після 20-ти днів з дня прийняття рішення, але в межах строків, передбачених ст. 219 КПК, то таку постанову не можна вважати неправомірною лише з мотивів пропуску строків.
Разом з тим, виникає цікава ситуація при скасуванні постанов, винесених в справах, де підозра не оголошувалась, – перебіг строків досудового розслідування не розпочався, а, відповідно, наглядовий прокурор може будь-коли скасувати постанову слідчого про закриття, оскільки таке обмеження не встановлене.
І ще одне. Якщо постанова слідчого скасована в порядку ч. 6 ст. 36 КПК, то яким чином зацікавлена особа в ході досудового розслідування може оскаржити таку «наглядову» постанову після прийняття рішення слідчим, згодою процесуального прокурора і спливом строків на оскарження? На мою думку – ніяк.
Цікаво було б побачити і інші позиції з цього питання….
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.