Друк

Хочу придбати приватизований гараж в гаражному кооперативі. Як його можна дешевше переоформити, щоб платити менше податків (з продавця і з мене)? Договором купівлі-продажу, даруванням чи якимось іншим способом?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Придбання та переоформлення гаражаПархомчук Вікторія 31.10.2018, 12:00
Доброго дня, Микола.

Питання про те, яким чином краще оформити перехід права власності на нерухоме майно, залежить від кожної конкретної ситуації та потребує індивідуального вирішення з урахуванням всіх факторів:

• Щодо договору купівлі-продажу : дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу , і не повинен бути нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої уповноваженим органом. Відповідно до ст.172 Податкового кодексу Україні, якщо продаж об’єкту нерухомості відбувається перший раз протягом звітного податкового року та за умови перебування цієї квартири у власності платника податку понад три роки, така угода не оподатковується . В такому разі, потрібно буде сплатити збір на загальнообов’яз кове пенсійне страхування в розмірі 1% від вартості нерухомого майна та державне мито в розмірі 1% від вартості нерухомого майна. Якщо ж продавець протягом року продає нерухоме майно більше одного разу, додатково необхідно буде сплатити ПДФО в розмірі 5 % від вартості майна.

• Щодо договору дарування: якщо одержувачем подарунку є член сім’ї першого ступеня спорідненості (діти, подружжя, батьки), то подарунок обкладається за нульовою ставкою. Такими особами, згідно з пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПК України, вважаються батьки, чоловік або дружина, діти (у тому числі усиновлені). В такому разі, при здійсненні угоди необхідно буде сплатити лише державне мито в розмірі 1% від вартості нерухомого майна. Всі інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другу ступінь спорідненості, і при даруванні їм додатково необхідно буде сплатити ПДФО в розмірі 5 % від вартості майна.

В обох випадках необхідно також сплатити за послуги нотаріуса - бланки, витримки, оформлення договору.
Різниця в оформленні даних договорів полягає в тому, що обов’язок сплати податку у випадку дарування покладається на особу, яка отримує дарунок, а у випадку продажу на продавця.
Отже, відповідь на питання: що вигідніше – договір купівлі-продажу чи договір дарування залежить від конкретних обставин.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.