Друк

Добрий день.Проконсультуйте- мій батько отримував пенсію близько 3000 грн.за робочим стажем в 54 роки,мама- пенсіонерка-1500 грн.Батько в серпні 2018р. помер від онкології. Чи має мама право перейти на пенсію померлого чоловіка щоб отримувати більшу пенсію для проживання. Дякую

Коментарі  

 
0 #1 RE: Переоформлення пенсіїПархомчук Вікторія 04.12.2018, 10:50
Доброго дня!
Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування», пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по 3 групі інвалідності, а у разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у ч.2 ст. 32 вказаного Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу.
До непрацездатних членів сім’ї відноситься, зокрема, дружина, якщо вона є інвалідом або досягла пенсійного віку.
До заяви про призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника за померлого чоловіка слід надати:
• паспорт;
• документи про місце проживання;
• довідку про склад сім’ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім’ї з померлим годувальником;
• свідоцтво РАЦСу про смерть годувальника;
• документи про вік померлого годувальника сім’ї при відсутності таких даних у свідоцтві про смерть;
• документи про стаж померлого годувальника;
• довідку про заробітну плату за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01. 07. 2000 (за умови підтвердження довідки первинними документами); д
• довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційно го номера померлому годувальнику (подається, якщо особа, що звернулася із заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, має такий документ).
У разі неможливості надати зазначені вище документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї призначається у розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника. Мінімальний розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї складає 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.