Друк

Чоловік подав позов про розділ майна ч+рез 2р.після розлучення. Ми 13 р. (з 2005р.) проживаємо без прописки в будинку моєї бабусі. Маю 2 неповнолітніх дітей, які після розлучення проживають зі мною. Прописані при в/ч (за місцем проходження служби). 4 р.(з 2009 по 20й3) він провів у місцях позбавлення волі. У 2009р. він купив холодильник та диван. (+3 мотоцикли,які він продав). Чеків немає. Іншу побутову техніку купила я. Як мені поступити в цій ситуації?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Розподіл майна, сімейні відносиниПархомчук Вікторія 04.12.2018, 10:30
Доброго дня!
Питання особистої приватної власності дружини та чоловіка регулюється главою 7 Сімейного кодексу України, відповідно до якої:
І. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі дого­вору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які на­лежали їй, йому особисто.

Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів по­дружжя.
Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги.

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кош­ти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є стра­хові суми, одержані нею, ним за обов'язковим або добровільним особистим страхуванням.
Суд може визнати особистою приватною власністю дружи­ни, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого про­живання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин. Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і ко­шти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.
З моменту розірвання шлюбу придбане майно належатиме на праві особистої приватної власності тому з подружжя, хто його придбав.

В цьому випадку для суду матиме значення встановлення факту, за які кошти було придбане спірне майно. За спільні сімейні кошти (або набуте внаслідок спільної праці) чи за особисті кошти. І тут, якщо один з членів подружжя доведе, що майно було придбане за особисті кошти або навіть кошти третьої особи (наприклад, банк), то спірне майно втрачає статус спільного сумісного і стає особистою приватною власністю цього члена подружжя.
Обов’язок довести, що майно, придбане в шлюбі, є особистою власністю одного з подружжя, покладається саме на вас.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.