Друк

Доброго дня. Хотіла б проконсультуватися на рахунок пенсії батьків. Маємо наступну ситуацію: мої батьки в минулому- лікарі. Працювали в с. Висоцьк, Рівненська обл, Дубровицький р-н. Після Чорнобильської катастрофи ми виїхали з забрудненої зони та нам всім було видано чорнобильсье посвідчення 3 кат.Переїхали ми в Закарпатську обл., м.Виноградів. В звязку з 20-річчям аварї на ЧАЕС, Виноградівським ПФ ,батькам була призначена пенсія на 6 років раніше пенсійного віку( в 2006 році), в звязку з тим, що проживалина забрудненій територї з 26.04.1986 по 21.11.1989 роки.

все було добре, пенсія нараховувалась, поки мої батьки не переїхали в м.Дубровицю на постійне місце проживання ( потрібно було доглядати бабцю) і вирішили перевести пенсію в Дубровицю. Виясняється, що у Виноградові в пенс.фонді зробили помилку і призначили пенсю швидше ніж мали. Тобто для призначення пільгової пенсії потрібно було 6 років проживання в зоні. -3 роки з 26.041986 по 26.04 1988 рахуються,далі рахується так- за кожні два роки плюс один рік до пільгової пенсії. Ми жили до 21.11.1989 року- тут вилізли непонятки- цей рік врахувався наполовину.. Далі наступне- як КРУ перевіряли весь час той Виноградівськи ПФ неясно, чого вилізло це тільки зараз- теж неясно. Але у Виноградові зібрали комісію і надіслали батькам листа, що вони мають один і другий борг 12488,07 грн та 13478,71 грн відповідно і ці борги будуть вираховуватись з їхніх пенсій в розмірі 20 %..Мама дзвонила у Виноградів , спитати звідки такі суми, тож перші їхні песії були по 300 з копійками грн, може рахують по останнії роках, а якщо по останніх роках- то чого, на що їй сказали в тел.режимі- дайте запит, дамо вам відповідь.. Питання наступне- чи мав право Виноградівський ПФ збирати свою комісію і самостійно вирішувати скільки відсотків стягувати з пенсій. Чи то мало бути в судовому порядку...Чи можуть батьки самостійно написати лист-запит у ВиноградівськийПФ, з проханням надати інформацію про нарахування сум боргів, чи то має зробити адвокат?. Чи є таке поняття в цій ситуації як термін давності- 6 років нараховували і тільки тепер виявили, що помилилися.Наперед дякую.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Пенсійне забезпечення.Роман Світличний 24.06.2013, 10:35
Виноградівський ПФ мав право збирати свою комісію і самостійно вирішувати скільки відсотків стягувати з пенсій, але у будь-якому випадку не більше 20%;
Лист-запит у Виноградівський ПФ з проханням надати інформацію про нарахування сум боргів батьки можуть направити як самостійно, так і через адвоката;
За змістом статей 50 Закону України “Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування” та 103 Закону України “Про пенсійне забезпечення” суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань зі сторони пенсіонера (в результаті подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі членів сім’ї тощо) або подання страхувальником (тобто роботодавцем) недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підстав рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.
Поряд з цим, такої підстави для повернення виплачених коштів, як передчасне призначення пенсії органами ПФ вказані норми не містять, що на мою думку виключає право органів ПФ на стягнення таких сум з батьків.
Оскільки рішення про відрахування уже прийнято ПФ, відтак вказівка на наявність чи відсутність строків давності значення немає.
Отримані рішення ПФ про відрахування з батьків в розмірі по 20 процентів пенсії, можуть бути оскаржені ними в судовому порядку протягом шести місяців з моменту отримання таких рішень, оскільки будь-яких зловживань пенсіонерами допущено не було, а помилки ПФ не являються правовою підставою стягнення з пенсіонерів надміру виплачених їм сум пенсій.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 Пенсійне забезпеченняЛеся 25.06.2013, 09:32
Доброго дня. Дякую Вам за відповідь.Ще таке питання. Листи з ПФ датовані 05.12.12, строки подачі в суд оскарження пропущені? Чи є можливо якийсь довший термін для подачі в суд?Якщо є наприклад поважна причина?( тато хворів в той період, було не до того)
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 RE: Пенсійне забезпечення.Роман Світличний 25.06.2013, 14:57
Встановлений законом шестимісячний строк звернення до адміністративно го суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав. Тобто перебіг строку розпочався не 05.12.12, а з дня наступного після отримання таких листів.
Відповідно до статті 102 Кодексу адміністративно го судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений.
Можливість поновлення такого строку вирішується судом при вирішенні питання про відкриття провадження у справі. На цій стадії суд з’ясовує чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними. Такими підставами можуть бути будь-які життєві ситуації (наприклад, стан здоров’я, юридична необізнаність, інші об’єктивні обставини, які перешкоджали пред’явленню позову). У цьому випадку разом з позовною заявою необхідно подати суду також клопотання про поновлення строку звернення до адміністративно го суду. У випадку задоволення клопотання, суд відкриє провадження в адміністративні й справі та вирішить спір по суті.
Окрім судового способу захисту своїх прав, батьки вправі також скористатися і позасудовим способом захисту своїх прав, шляхом оскарження дій (бездіяльності) виконавчих органів Пенсійного фонду та їх посадових осіб у порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи (частина 2 статті 105 Закону України “Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування”) і у разі незгоди з прийнятим рішенням органами ПФ вищого рівня – оскаржити його до суду. Бажано у цьому випадку знову не пропустити шестимісячний строк, перебіг якого розпочнеться з моменту отримання рішення ПФ вищого рівня.
Цитата | Скарга
 
 
0 #4 Пенсійне забезпеченняЛеся 26.06.2013, 11:39
Дякую Вам за відповіді!
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.