Друк

Доброго дня! Працюю інженером на підприємстві.На даний момент на піприємстві проводиться реорганізація (обєднання) із іншим підприємством при цьму проводять скорочення посад. Зараз я вагітна, перебуваю у щорічній відпустці, до цього я була на лікарняному (на збережені), далі після відпустки я знову написала заяву на відпустку щорічну ще на 5к.д., проте мені відмовили, сказавши що потрібно зробити один день робочим щоб можна було мене звільнити і перевести до іншого підприємства з яким нас обєднують, далі сказали щоб до кінця місяця ! взяла відпустку за свій рахунок. Порадьте що в такому випадку робити, чи погоджуватись на відпустку за свій рахунок? чи можливо вона потім погано вплине при нарахуванні декретної відпустки?і чи має право роботодавець мене звільнити під час відпустки за свій рахунок, або перевести самостійно до іншого підприємства без моєї згоди?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Звільнення під час відпусткиПархомчук Вікторія 30.11.2018, 11:38
Доброго дня, Ліза.

Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством (стосується випадків тимчасового переведення працівника на іншу роботу).
У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36цього Кодексу.

Отже, перевести Вас самостійно на роботу на інше підприємство Ваш роботодавець не може.
Щодо відпустки без збереження заробітної плати, то при вирішенні питання щодо її оформлення в першу чергу має бажання працівника, тобто ініціатива скористатися цією відпусткою має йти саме від нього. І ніякої самодіяльності від роботодавця!
Існує перелік осіб та обставин, за наявності яких роботодавець не має права відмовити у наданні відпустки за свій рахунок.
Окрім того, використання чи не використання свого права на відпустку без збереження зарплати ніяким чином не впливає на порядок надання, строк чи оплатну відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами чи відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.