Друк

Добрый день! Я, учитель биологии категории "специалист", с фактической тарифицированной нагрузкой 25 часов в неделю. В связи с увольнением коллеги-биолога, администрация добавила мне еще 8 часов замен пока выставлена вакансия. Замены мне оплачивают за каждый час, не изменяя тарификацию. Но я хочу отказаться от этих замен. На все личные разговоры с администрацией и доводами о том, что я специалист и не могу работать с такой нагрузкой, меня слушать не хотят и угрожают выговором и проблемами на ближайшей аттестации. Так же директор заявил�! �, что я не имею никакого юридического права отказаться от поставленных часов. Могу ли я юридически оформить отказ от проведения уроков, и на какие законы мне можно ссылаться. Спасибо!

Коментарі  

 
0 #1 RE: Відмова від уроківПархомчук Вікторія 11.12.2018, 10:38
Доброго дня, Вікторія!
За статтею 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год на тиждень.
Відповідно до ст.51 КЗпП законодавством установлюється скорочена тривалість робочого часу (36 годин) для деяких категорій працівників (учителів, лікарів та ін.).

Регулювання робочого часу педагогічних працівників має свою істотну специфіку.

Як зазначено в пункті 21 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників навчально-вихов них закладів України, встановлюється п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними. При цьому тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього розпорядку або графіками змінності, які в обов'язковому порядку затверджуються керівником закладу освіти та погоджуються з профспілковим комітетом. Також з урахуванням специфіки навчального закладу може встановлюватися і шестиденний робочий тиждень.
При цьому, як підкреслило Міністерство соціальної політики в листі “Щодо тривалості робочого часу педагогічних працівників”, чинним законодавством для педагогічних працівників встановлено педагогічне навантаження, а не тривалість робочого часу на тиждень.
Згідно зі статтею 25 Закону України “Про загальну середню освіту” педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнь ого навчального закладу становить 18 годин на тиждень. Проте, це не означає, що тривалість робочого тижня вчителя становить 18 годин, оскільки, крім ведення уроків, він виконує інші види педагогічної діяльності. А оскільки законодавством не встановлено чітких меж робочого часу педагогічних працівників, коло цих обов'язків, тривалість робочого дня та робочого тижня визначаються адміністрацією навчального закладу самостійно. Так, згідно зі статтею 52 Кодексу законів про працю конкретна тривалість робочого тижня встановлюється власником або уповноваженим органом спільно з профспілковим комітетом за погодженням з місцевими органами виконавчої влади.
Робочий час педагогічного працівника повинен визначатися виходячи з обсягу його навчальних, методичних та організаційних обов'язків, відображених в індивідуальному робочому плані. При цьому, як підкреслило Міністерство соціальної політики в листі “Щодо тривалості робочого часу педагогічних працівників”, встановлення для педагогічних працівників, які згідно із законодавством мають право на скорочену тривалість робочого часу, 40-годинного робочого тижня неправомірно.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.