Друк

Доброго дня. на даний момент я в декретній відпустці до 16 жовтня. Під час дикретної відпустки фірму закрили і мене перевели на іншу. вчора мені подзвонили і сказали що в моєму місті відділення закрили і просять написати заяву на звільнення з 16 жовтня за згодою двох сторін. скажіть чи не повинні вони мене скоротити, чи потрібно дійсно писати заяву за згодою?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Заява за згодою сторінПархомчук Вікторія 01.10.2019, 12:13
Доброго дня!
Положеннями Закону "Про вiдпустки" передбачено, що право на вiдпустки забезпечується гарантованим наданням вiдпустки визначеної тривалостi iз збереженням на її перiод мiсця роботи (посади), заробiтної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Щодо переведення: здійснити відповідні дії ваш роботодавець може лише за вашою згодою, яка має бути зафіксована в письмовій формі (стаття 33 КЗпП України).

Щодо звільнення: з ініціативи власника не допускається звільнення жінок, що мають дітей віком до 3 років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю, окрім випадків повної ліквідації підприємства, коли звільнення допускається з обов’язковим працевлаштуванн ям (стаття 184 КЗПП України).
Під поняттям «повна ліквідація» слід розуміти припинення юридичної особи внаслідок її ліквідації (без правонаступницт ва), а не закриття певного структурного підрозділу, філії, відділення і тд.

Формулювання «звільнення з обов’язковим працевлаштуванн ям» означає, що перерва в часі між звільненням і працевлаштуванн ям не допускається. Тобто жінка, звільнена 16 жовтня, вже 17 жовтня повинна мати можливість працювати в іншій установі. Якщо ж вона такої можливості не має, звільнення слід кваліфікувати як таке, що здійснене без законних підстав.
Так, не може бути визнано, що установа виконала обов’язок із працевлаштуванн я, якщо працівниці не була надана у тій самій або в іншій установі інша робота чи запропонована робота, від якої вона відмовилась з поважних причин, наприклад за станом здоров’я (п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).
Писати заяву на звільнення у даному випадку ви не зобов'язані.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.