Друк

Доброго дня! Моя бабуся, яка давно померла, була власницею будинку, який ніхто не успадкував(наскільки мені відомо). Документів ніяких на цей будинок немає. Якщо я хочу успадкувати цей будинок - з чого я маю починати?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Спадкування будинку бабусіПархомчук Вікторія 31.10.2019, 15:14
Доброго дня!

Неоформлена нерухомість все ж таки успадковується, однак у Вашому випадку проблема полягає у виникненні права на спадщину, яке пов`язується з її прийняттям.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Якщо заповіт на вказаний будинок відсутній, то спадкування повинно відбуватися за законом у відповідності до черг, передбачених главою 86 ЦКУ.
Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 1277 ЦКУ, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженн ям, зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.

Враховуючи це, в першу чергу Вам необхідно звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та дізнатися коло спадкоємців, а також те, чи не визнана спадщина відумерлою.
Якщо будинок не перейшов у власність територіальної громади, а спадкоємці попередніх черг відсутні, не прийняли спадщину чи відмовились від неї, Вам необхідно буде звертатися до суду для поновлення строку для прийняття спадщини, обгрунтувавши поважність причин його пропуску.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.