Друк

Доброго дня! Чи можливе позбавлення батьківських прав батька дитини, якщо невідоме місце його перебування та реєстрації? Батько вписаний в свідоцтво, іноземець, змінив прізвище, орієнтовно проживає в Дніпрі. Більше 6 років не приймає ніякої участі в вихованні, утриманні, лікуванні дитини. Не зустрічався з дитиною, не оплачував аліменти з 2014 року (є рішення суду)

Коментарі  

 
0 #1 RE: Позбавлення батьківських прав іноземцяПархомчук Вікторія 12.02.2020, 12:03
Для позбавлення особи батьківських прав на підставі пункту 2, ст. 164 СК України у справі повинні бути інші докази, ніж документи, які підтверджують заборгованість по сплаті аліментів. При цьому, сам по собі факт такої несплати, нехай і систематичної, не є злісним ухиленням від участі у вихованні дитини.
Позбавити батьківських прав іноземця можна на тих же підставах, що і українця. Однією з важливих проблем стає визначення місцезнаходженн я суду, який буде розглядати цю справу. Законодавство надає можливість вибору суду: за місцем проживання дитини — в Україні; за адресою батька — в Україні або за кордоном.
Тому, Ви можете подати позов за місцем проживання дитини за наявності підстав.
Якщо в одному позові вимоги про позбавлення батьківських прав (та інші вимоги щодо захисту прав дитини) поєднуються з вимогою про стягнення аліментів, такий позов може подаватися за вибором позивача згідно з ст. 28 ЦПК.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.