Друк

Вітаю. Проживаю в квартирі, квартирою володіють три співвласники, обидвоє платять кумунальні платежі. Один в квартирі не проживає, але зареєстрований, (насправді данний співвласник проживає в нежитловому приміщені на території земляної ділянки де і розташовиний будинок в якій знаходиться квартира співвласником якої він являється). Питання: 1.Чи можна зтягнути з нього вартість оплачених нами комун. послуг (так як ми понесли солідарний обов язок по сплаті) 2.В разі відсутності квитанцій про оплату, чи буде доказом на суді якщо взяти виписку по "руху" коштів з особових рахунків постачальників Комун. Послуг..???

Коментарі  

 
0 #1 RE: Квартплата і доказиПархомчук Вікторія 20.02.2020, 09:49
Доброго дня, Ігор.

В статті 13 Конституції України зазначено, що власність зобов'язує.
Стаття 322 ЦК України – власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно частини 1 статті 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» утримання приватизованих квартир, житлових приміщень у гуртожитках здійснюється за рахунок коштів їх власників.
Пунктом 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків» встановлено, що власники квартир зобов’язані оплачувати надані житлово-комунал ьні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Отже:
1.чинне законодавство визначає обов’язок для співвласника, незалежно від фактичного проживання, сплачувати комунальні послуги на утримання житла. У зв’язку з цим, інші співвласники (якщо ви таким є, тобто Ви не просто проживаєте в квартирі, а право власності на частину нерухомості зареєстровано на Вас у встановленому законом порядку), які належним чином сплачують комунальні послуги як за себе, так і за іншого співвласника, вправі вимагати через суд стягнення в порядку регресу частину понесених витрат з недобросвісного співвласника.

Таке право встановлено ч. 1 ст. 544 ЦК, яка передбачає, що боржник, який виконав солідарний обов'язок, має право на зворотну вимогу до кожного з решти солідарних боржників у рівній частці, якщо інше не встановлено договором або законом, за вирахуванням частки, яка припадає на нього.

2.Якщо у вказаній виписці будуть зазначені обставини, які мають значення для справи, а саме те, що конкретно Ви здійснювали платежі за комунальні послуги, то цей документ буде належним і допустимим доказом.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.