Друк

Доброго дня. Пишу до Вас із таким запитанням - на даний момент я перебуваю в декрет. відпустці ( зараз дитині 2, 6 міс), офіційно влаштована в підпиємця. ЗП - нараховувалась мінімальна. І так сталося що з 05.07.13 знову йду в декрет ( фактично не виходячи з попереднього). Сьогодні на роботу заношу лікарняний, а роботодавець мені заявляє що у зв*язку з прийняттям нового закону про виплату допомоги по вагітності ті 33% що мають сплачувати роботодавці вона платити не збирається. А буде вираховувати їх з мене. Я звичайно її розумію,... але ж закон цей приймала не Я , я сплачую свої 2%, як в ЗАКОНІ НАПИСАНО. То чому ж я маю платити ще й ті 33%??? адже це не моя примха. Чи можна якось відстояти свої права в цій ситуації, як перевірити чи правильно були нараховані ті лікарняні, і куди в цій ситуацїї потрібно звертатись?
Дуже вдячна Вам за відповідь.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Виплата допомоги по вагітності.Роман Світличний 06.08.2013, 14:11
Дійсно, 01 липня цього року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’яз кове державне соціальне страхування» в частині утримання та нарахування ЄСВ з допомоги по вагітності та пологах, за якими роботодавці зобов’язані як нараховувати ЄСВ (33,2%) на допомогу по вагітності та пологах, так і утримувати із суми допомоги по вагітності та пологах 2%.
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску встановлено статтею 9 вказаного закону. Зокрема обчислення єдиного внеску здійснюється роботодавцем на підставі бухгалтерських та інших відповідних документів, а сплата єдиного внеску здійснюється ним у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду. Обчислення і сплата єдиного внеску за працівників здійснюється роботодавцем.
Оскільки законодавцем імперативно встановлено порядок обчислення і сплати ЄСВ, який виключає можливість вирахування з працівника будь-яких інших сум, окрім як 2% із суми допомоги по вагітності та пологах, відтак небажання роботодавця виконувати вимоги закону призведе до встановленої законом відповідальност і. Так, порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску на загальнообов’яз кове державне соціальне страхування, або ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’яз кове державне соціальне страхування є правопорушенням и, адміністративна відповідальніст ь роботодавця за які передбачена ст.ст. 165-1, 212-1 КУпАП.
Оскільки нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів посадовими особами та громадянами здійснюється органами прокуратури, а тому у разі відмови роботодавця надати відомості про нарахування сум ЄСВ на допомогу по вагітності та пологах, виявлення факту порушення чи ухилення від сплати такого внеску, рекомендуємо звернутися до відповідної прокуратури.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.