Друк

Пенсія за віком була призначена в 2010 році. В 2013 р. хочу оформити наукову пенсію. За які роки повинна братися середня заробітна плата по Україні для розрахунку наукової пенсії?
Чи відноситься наукова пенсія до пільгової?

Коментарі  

 
0 #1 Наукова пенсія!марія 24.07.2013, 14:55
Пенсія за віком була призначена в 2010 році. В 2013 р. хочу оформити наукову пенсію. За які роки повинна братися середня заробітна плата по Україні для розрахунку наукової пенсії?
Чи відноситься наукова пенсія до пільгової?
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 RE: Наукова пенсіяОлександр Величко 03.08.2013, 11:26
Відповідно до ст. 24 ЗУ "Про наукову і науково-технічн у діяльність"
Пенсії науковим (науково-педаго гічним) працівникам
призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати
наукового (науково-педаго гічного) працівника, яка визначається
відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40
Закону України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне
страхування" ( 1058-15 ) та на яку відповідно до законодавства
нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування
(внески).

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педаго гічного) працівника за основним місцем роботи за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педаго гічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року.
За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педаго гічного) працівника, починаючи з 1 липня
2000 року, становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу
на посадах наукового (науково-педаго гічного) працівника підряд до
1 липня 2000 року незалежно від перерв.

За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості
наукового стажу.

У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення, передбаченого цим Законом, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.