Друк

в квартирі зареєстровано 4 особи, але фактично проживає 1. Сплачує за квартиру послуги родич особи, що проживає, а інші 3 особи, що прописані в квартирі і не проживають, не сплачують нічого. Особа, що проживає, не працює тривалий час через хворобу, але інвалідності не має.

виникає побоювання, що родич, який зараз платить за квартиру на добровільних підставах, буде в майбутньму вимагати повернення йому витрачених коштів. якщо він захоче їх витребувати по закону, чи зможе він це зробити? чи винні йому квартиронаймач та інші прописані зараз, якщо вони не проживають ?

чи повинні квартиронаймач і прописані платити за квартиру, якщо вони фактично в ній не проживають?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Оплата комунальних послугОлександр Величко 03.08.2013, 11:17
Відповідно до ст. 322 ЦК України, Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 815 ЦК України, Наймач зобов'язаний своєчасно вносити плату за житло. Наймач зобов'язаний самостійно вносити плату за комунальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму.

Особи, які зареєстровані, в квартирі хоча і фактично в ній не проживають, вважаються квартиронаймача ми. (Ви не надали інформації про приватизацію і власність) Тому, якщо вартість комунальних послуг розраховуються виходячи із нормативів на кількість людей зареєстрованих у квартирі, тоді, власник або той родич матиме право стягнути з цих осіб вартість оплачених комунальних послуг пропорційно. Якщо ж за показниками лічильників, то претензії теж можуть бути, але довести розмір відшкодування буде складніше, а Вам треба буде доводити, що не проживали і не користувались.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 комунальні службивікторія 09.08.2013, 16:12
Звертаюсь до Вас за допомогою. Допоможіть будь-ласка розібратись в наступному питанні. По проекту будинку "хрущевки" в якому я проживаю газові колонки встановленні у санвузлі. В санвузлі передбачені проектом є димовий і вентиляційні канали. Тепер, як постало питання про безкоштовне встановлення газового лічильника, ПАТ "Рівнегаз" вимагає перенести газ. колонку в кунхю. Ніби, по умовам ДБН, вона не може бути розташована в санвузлі. В кухні димового каналу не має, є лише вентиляційний. Щоб перенести колонку в кухню, треба вносити зміни в проект будинку. Я не проти, хай переносять, але за чий кошт це має робитись? Хто має вносити зміни в проект будинку? Я розумію, що це все має робити газова служба, так як і вона має надати дозвіл на перенесення газ. колонки, а також виконати всі роботи по її перенесенню та встановленню газового лічильника. Підкажіть будь - ласка, чи є якісь НПД по цьому питанню. З якими можна було апелювати до газової служби. Дякую.
Цитата | Скарга
 
 
-1 #3 reдмитро 13.08.2013, 01:24
ГАЗОСНАБЖЕНИЕ   ДБН В.2.5-20-2001
http://dbn.at.ua/load/normativy/dbn/1-1-0-360
ДБН В.2.2-15-2005 житлові будинки
http://zakon.nau.ua/doc/?code=n0007509-05
Правила безпеки газопостачання
http://safety-rtc.com/view_post.php?id=57
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.