Друк

доброго вечора! мене хвилює таке питання: чотири роки я навчалась на бюджетній основі, тепер я маю можливість на 5-тий рік в магістратурі перейти на контракту основу. чи зобов`язана я в такому випадку відпрацьовувати за спеціальністю три роки? Наперед дякую!

Коментарі  

 
+1 #1 Відпрацьовуванн я після навчанняТарас Захожий 30.07.2013, 10:42
Порядок працевлаштуванн я випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням визначений відповідною Постановою КМУ № 992 від 22 серпня 1996 року.
Випускники, які уклали угоду з ВУЗами після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років. У цій же постанові є перелік поважних причин, за якими допускається розірвання випускником угоди, це:
• Встановлення інвалідності 1 або 2 групи, внаслідок чого випускник не може виїхати на роботу за призначенням;
• Встановлення інвалідності 1 або 2 групи у дружини випускника, одного з батьків (або осіб які їх замінюють) випускника;
• Якщо випускник — вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитини-інваліда;
• Проходження чоловіком військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом на посадах рядового, сержантського і старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Державній прикордонній службі, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених згідно із законодавством України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;
• Вступ до ВНЗ III-IV рівнів акредитації для випускників вузів I-II рівнів акредитації.
До того ж, якщо випускник після закінчення ВНЗ проходить військову строкову службу, то термін перебування на ній зараховується в строк роботи за призначенням, це ж стосується і перебування жінки у відпустці по вагітності, пологах та догляду за дитиною до 3-х років.
У п. 14 вищезазначеної постанови також йдеться, що у разі неприбуття молодого фахівця за направленням або відмови без поважної причини приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років випускник зобов’язаний відшкодувати у встановленому порядку до державного бюджету вартість навчання і компенсувати замовнику всі витрати, але разом з тим 12 квітня 2011 Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України було надано роз‘яснення керівникам ВНЗ в яких висловлено таку позицію:- Закон України «Про вищу освіту» не містить умов про обов’язковість трирічного відпрацювання та відшкодування у встановленому порядку до державного бюджету вартості навчання. Немає в законі і того, що вищий навчальний заклад зобов‘язаний гарантувати випускнику його працевлаштуванн я, в обов’язки вищого навчального закладу входить сприяння працевлаштуванн ю своїх випускників. Будь-які матеріальні претензії до випускника ВНЗ, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, тому що відсутні правові механізми, які б зобов‘язали його відшкодувати до державного бюджету вартість навчання.
Керуючись вищезазначеною Постановою, ЗУ «Про вищу освіту», Конституцією України, можна спробувати уникнути відпрацювання.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.