Друк

Шановні колеги, прошу Вас надати мені консультацію з приводу:
1.Чи буде порушення чинного законодавства України, якщо відповідно до спільного рішення трудового клективу та керівництва прийнято рішення всім працівникам без вийнятку надавати щорічну основну відпустку - 28 календарних днів (загальна категорія працівників), але всі працюють з ПК?
2.Чи обов`язково встановлювати працівникам щорічну основну відпустку 24 к.д. + 4 додаткова.

Коментарі  

 
+2 #1 RE: Питання щодо тривалості щорічної відпусткиРоман Світличний 08.08.2013, 07:33
За загальним правилом щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік. Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки (ст. 6 Закону України «Про відпустки», ст. 75 КЗпП). Відповідно, якщо категорія працівників не підпадає під дію частин 2 – 9 ст. 6 ЗУ «Про відпустки» чи у випадку відсутності нормативного документа, який передбачає тривалість щорічної відпустки у 28 днів для відповідної категорії працівників, спільне рішення трудового колективу та адміністрації про встановлення основної відпустки у 28 календарних дні є порушенням трудового законодавства.
Аналогічно вирішується питання і стосовно додаткових відпусток, адже в силу ч. 2 ст. 76 КЗпП тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-прав овими актами України.
Наприклад, згідно п. 1 ч. 1 ст. 8 ЗУ “Про відпустки” щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційн им та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, – тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України. Такий список викладено у Додатку 2 до постанови КМУ від 17 листопада 1997 р. № 1290.
На практиці, як правило, учасники трудових відносин застосовують п. 2 ч. 1 ст. 8 ЗУ “Про відпустки”, за якою щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам з ненормованим робочим днем – тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.
Водночас частиною другою ст. 4 Закону України “Про відпустки” визначено, що законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток. Відповідно до ст. 69 ГК України підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побут ові пільги для працівників, у тому числі з інших видів відпусток.
Таким чином, якщо працівники не підпадають під категорію визначених вказаною вище постановою КМУ, роботодавець визначаючи додаткову відпустку та її тривалість або: керується п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про відпустки”, або ч. 6 ст. 69 ГК України.
Успіхів.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.