Друк

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, як правильно вернути боргн з позичальника. Є договір позики, термін за яким вже рік як пройшов. Повернуто було частинами лише близько третини суми (відповідні записи про повернення є на звороті договору). Як діяти в такій ситуації? Звертатися до суду? Як правильно убезпечити себе від того, що боржник не перепише своє майно в цей час на когось. Як дізнатися про наявність у нього майна і забезпечити позовні вимоги? Що ви порадите в даній ситуації? Дякую!

Коментарі  

 
+3 #1 RE: Стягнення боргуОлександр Величко 13.08.2013, 20:04
Загальний строк позовної давності по Вашій вимозі 3 роки, але часу гаяти не варто. Убезпечити себе від того, що боржник уникне відповідальност і шляхом відчуження майна, Ви можете, лише звернувшись із позовом до суду про стягнення заборгованості, та просити суд забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно боржника або заборонити відчуження, різниця не велика, але результат для Вас той самий. Відповідно до ч.1 ст. 151 Цивільного процесуального кодексу України, Суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено:
1) причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов;
2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з
обґрунтуванням його необхідності;
3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Дізнатись про наявність майна у боржника Ви можете шляхом звернення до адвоката, який звернувшись із запитом отримає таку інформацію для Вас, однак.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", Стаття 24.Адвокатський запит - письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування , громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту. Відповідно до ч. 2 цієї ж статті - Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
Адвокат на свій запит у Ваших інтересах може отримати таку інформацію від БТІ, які здійснювали реєстрацію права власності до 31.12.2012 р. (якщо така реєстрація була до 31.12.2012 р.).
Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" надання інформації на адвокатський запит (офіційно) не передбачено. Тому отримати інформацію про наявне майно у боржника від реєстраційної служби (офіційно) Ви не зможете, однак з таким запитом звернутися необхідно та отримати відмову, щоб такий запит зробив суд і на підставі отриманої інформації від реєстраційної служби забезпечив позов.
Цитата | Скарга
 
 
+1 #2 RE: Стягнення боргуВіталій 14.08.2013, 09:18
Дуже вдячний!
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.