Друк
 
Доброго дня. Чи міг би хтось із адвокатів проконсультувати читачів порталу 4vlada.com стосовно такого: Яка передбачена відповідальність за діяльність незаконної парковки. Фірма бере в оренду землю для обслуговування будівель і споруд. І організовує на ній парковку - без паркомата та інших передбачених постановою КМУ вимог до парковки, але з чеками з касового апарату - "за парковку". 1. Чи законно використовувати цю земділянки з комерційною метою? 2. Чи законне існування такої парковки? 3. Чи законна вимога до водіїв сплачувати кошти за паркування? Якщо є порушення, то яка за них відповідальність і на кого покладено обовязок контролювати дотримання законності? Буду вдячний за оперативну консультацію.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Парковка. Земля і гроші.Олександр Величко 19.11.2013, 06:17
Відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" п. 5,6 ч.2 ст. 10 - До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об’єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об’єктів тощо;
6) визначення місць стоянок транспортних засобів та майданчиків для паркування на об’єктах благоустрою;

Стаття 28-1. Утримання вулично-дорожнь ої мережі населених пунктів - 3. Тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів встановлюються органами місцевого
самоврядування
відповідно до порядку формування цих тарифів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

ВІдповідно до ч.2 ст. 52-1 Закону України "про дорожній рух" Міністерство внутрішніх справ України також здійснює контроль
за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожні й мережі, виконанням встановлених Кабінетом Міністрів України правил паркування транспортних засобів.
А тому для перевірки законності влаштування майданчику для паркування Вам слід звернутися із відповідними зверненнями до органів місцевого самоврядування в порядку передбаченому Законами України "Про інформацію" та "Доступ до публічної інформації", а за результатами або одночасно і до органів МВС, для перевірки законності діяльності майданчику для паркування.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.