Друк
Прошу Вашої косультації. Так склались життєві обставини, що доведеться розлучатись з чоловіком, і, можливо, доведеться ділити нажите майно. 3 місяці тому ми придбали 3-хкімнатну квартиру, яку оформили на чоловіка. 1-кімнатна квартира, яку ми продали, щоб придбати з-хкімнатну, належала чоловіку за правом спадщини.У мене питання: при розподілі квартири яка частка належатиме чоловіку, а яка мені,враовуючи, що попередня квартира була його особистою власністю? В договорі купівлі-продажу не вказано за які саме кошти купується квартира. І чи має вплив на розподіл майна той чинник, що у нас 7-річна дитина, яка при розлученні залишиться зі мною.
Дякую

Коментарі  

 
+1 #1 RE: Частки в майні подружжя.Олександр Величко 19.11.2013, 05:33
Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу, Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до ст. 70 Сімейного кодексу України, 1. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Тобто частки у придбаній квартирі є рівними, Ваша частка може бути збільшена, якщо аліментів, які будуть сплачуватися недостатньо для забезпечення фізичного, духовного розвитку та лікування дитини. Але щоб визначити достатньо чи ні, то з позовом про поділ майна слід звертатися не одразу, але через певний час, після розлучення та визначення суми аліментів.
Щодо коштів, що були використані на придбання квартири, частина з яких виручені від реалізації квартири належної чоловікові, то питання неоднозначне, за певних умов вона теж могла вважатися об'єктом вашої спільної сумісної власності.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.