Друк

Добрий день. Поясніть будь ласка таку ситуацію. Громадянка К працює бібліотекарем в сільській бібліотеці для дорослих і отримує заробітну плату тільки за роботу в бібліотеці для дорослих. Одночасно громадянка К працює на 0.25 ставки в дитячій бібліотеці, проте заробітна плата за це їй не нараховується.Директор пояснює це тим, що в табелі на нарахування зарплати посади бібліотекаря дитячої бібліотеки не вказується. Скажіть чи це законнно і як можна отримати зарплату за ведення ще й дитячої бібліотеки за 5 місяців, як довести куди йдуть ці гроші і як можна вирішити дану справу. Напишіть будь ласка, це дуже важливо!

Коментарі  

 
0 #1 КонсультаціяSuper User 15.12.2013, 17:18
Відповідно ч. 1 ст. 30 Закону України “Про бібліотеки та бібліотечну справу” на працівників бібліотек незалежно від форми власності та статусу бібліотеки поширюються гарантії, встановлені законодавством про працю, соціальне страхування, пенсійне забезпечення.
Типові форми первинного обліку, зокрема № П-5 “Табель обліку використання робочого часу”, затверджені наказом Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489 “Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці”, використовуютьс я з метою обліку використання робочого часу усіх категорій працюючих, для контролю за дотриманням встановленого режиму робочого часу, для отримання даних про відпрацьований час та інших показників, необхідних для складання форм державних статистичних спостережень з праці.
Бібліотекар на 0,25 ставки в дитячій бібліотеці не являється виключенням.
Статтею 21 Кодексу законів про працю України (КЗпП України) встановлено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Заборона вимагати виконання роботи, не обумовленої трудовим договором передбачена статтею 31 вказаного Кодексу.
На наш погляд вирішення питання законності виконання обов’язків бібліотекаря дитячої бібліотеки без здійснення за це оплати зі сторони роботодавця, а також розмір такої оплати, та заборгованість за п’ять місяців, можливе шляхом письмового звернення бібліотекаря К до територіальної державної інспекції з питань праці у відповідній області.
Згідно Указу Президента України від 6 квітня 2011 року №386/2011 Держпраці України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
Територіальна державна інспекція з питань праці у Рівненській області знаходиться за адресою: 33028, Рівне, Словацького,1.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.